כך נעצר הנאצי שחתם על פקודת ההשמדה הראשונה

בארה"ב הוגשה תביעה נגד קשיש גרמני בן 97 שהיה כנראה עוזרו הצמוד של הימלר - ומעולם לא נשפט. חוקר עצמאי שהתחזה לניאו נאצי הצליח לחשוף את עברו של האיש, ברנרד פרנק, שהודה שהוא חתם על פקודת ההשמדה הראשונה

מיהו הגרמני בן ה-97 ד"ר ברנרד פרנק? הוא חי את חייו הבוגרים כמוכר מוצרי טבק, אך על פי תביעה חדשה שהוגשה בארה"ב זהו פושע נאצי בכיר, עוזרו של הימלר, שמעולם לא נשפט וכעת מדבר לראשונה על עברו האפל.

מי שחשף את פרנק היה החוקר מארק גולד, צעיר שהתחזה לניאו נאצי. גולד רכש את אמונו של הקשיש הגרמני ודובב אותו במשך שעות על מעלליו הנוראיים, שכללו גם חתימה בכתב ידו על פקודות השמדה ליהודים.

במשך זמן רב התרועע גולד העם ניאו נאצים נלהבים בגרמניה, התנהג כאחד מהם וכך חקר ותיעד את הערצתם למשטר הנאצי. לפרנק עצמו הוא הצליח לגרום לדבר גם על מערכת היחסים שלו עם הימלר. "הייתה לי הבנה טובה איתו", התגאה פרנק, שעדיין משבח את רב המרצחים: "הוא היה איש טוב, הוא היה חבר שלי".

את התביעה, שאמורה להביא גם להסגרתו של הפושע, מגישים בני משפחה שקרוביהם נרצחו על ידי הנאצים בשואה. "זו לא תביעה אישית", אמרה הבוקר עורכת הדין ניצנה דרשן-לייטנר מארגון "שורת הדין" ל"ידיעות אחרונות" והדגישה: "זו תביעה לצדק היסטורי". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק