העולם תוהה: איך ישראל לא מוכנה לשריפות?

כותרות העיתונים בעולם מדווחות על האסון בכרמל, אולם שואלות את השאלה הגדולה - כיצד מדינה עם צבא כה חזק לא מצליחה להתמודד עם שריפה? אחת הסוגיות שעולות היא כיצד תתמודד ישראל עם שריפות שיפרצו במהלך המלחמה הבאה, אז, ככל הנראה, יחששו מדינות לשלוח סיוע לאזור. צפו בדיווחים מהעולם

בזמן שהכבאים נלחמים בלהבות הענק בכרמל בסיוע מדינות נוספות, ממשיך העולם כולו לשאול: כיצד ייתכן שלמדינה עם צבא כל כך מפואר כמו ישראל אין את הכלים כדי להתמודד עם שריפה?

ב"וושינגטון פוסט" פרסמו היום מאמר מערכת שמעלה את השאלה - אם כך פועלת ישראל בשריפה שפרצה במספר מוקדים קטן, מה יקרה במערכה הבאה מול חיזבאללה, אם תפרוץ האש במספר מוקדים רב? כך או כך, ולמרות הסיוע הרב, נראה כי העולם כבר הגיע למסקנה ברורה - ישראל התרשלה בהיערכות למצב של שריפה.

שאלה נוספת שעולה היא כיצד תתמודד ישראל אם שריפה כזאת תפרוץ בעיצומה של מלחמה סמוך לאחד מגבולותיה. "האם גם תחת אש המלחמה יבוא העולם לסייע בכיבוי השריפה?", שואלים בעולם. "אני חושב שהאירוע הנוכחי מראה את הקשר הטוב שלנו עם מדינות העולם, ואין ספק שהם יסייעו לנו גם בעתיד", אומר יוסי רגב, סמנכ"ל במשרד החוץ, בשיחה עם חדשות 2.

"ישראל כבר הבהירה עד כמה היא מוכנה לסייע לעולם באירועים קודמים", אומר רגב. "כשביקשנו מהשגרירים לבקש סיוע בעולם - כולם נענו בשמחה וברצון, ללא יוצא מהכלל", הוא מוסיף.

למרות זאת, נראה כי למרות ההתגייסות הרבה לטובתה של ישראל, נותרה עדיין השאלה הגדולה ללא מענה. אחרי שיסתיים האירוע והאש תכבה, כנראה שעדיין ימשיכו לצוץ כותרות על המדינה עם הצבא המפואר - שנכנעה ללהבות.

רוצים לקבל עוד עדכונים על הדליקה בכרמל? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסון בכרמל - סיקור מיוחד:

41 הרוגים באסון הכרמל

2 אחים מעוספיא נעצרו בחשד לגרימת השריפה ברשלנות

התמונות האחרונות של צוערי השב"ס

הצלם שהציל 3 אנשי שב"ס מהאש חוזר לזירת האסון

צפו: כבאי מדבר עם משפחתו מהאש

"איילה הייתה הרוח החיה של הבית"