צפו: כך נראה האסון בכרמל בעיני העולם

לא רק בישראל: רשתות טלוויזיה מכל רחבי העולם העבירו היום עדכונים ודיווחים ישירים מהדליקה בהר הכרמל ועל מותם של 40 בני אדם שנשרפו סמוך לבית אורן לאחר שאוטובוס בו נסעו נקלע למלכודת אש. צפו בדיווחים מרחבי העולם

במקביל לסיקור המקיף של האסון על הכרמל, גם רשתות הטלוויזיה המובילות בעולם התייחסו במבזקים מיוחדים ובשידורים ישירים לאורך כל שעות היום לדליקה הגדולה.

"טרגדיה גדולה מתפתחת בשעה זו בישראל", דיווחו ברשת CNN, "דליקת יער ענקית בצפון", סיפרו ב-BBC, בעוד שברשת צרפתית בחרו להאשים את מזג האוויר החם והיבש שהביא לתוצאות הקשות - 40 בני אדם נהרגו ועשרות נפצעו.

02:00 - כ-15 שעות מפריצת האש - האש פונה לכיוון חיפה

בשעת לילה זו עדיין משתוללת השריפה בשלושה מוקדים מרכזיים של האש, בעין הוד, עין חוד וניר עציון. מאמצי כיבוי נרחבים יחודשו בשעה 3:30.

מספר שעות לאחר הדליקה שפרצה על הכרמל, נדמה כי הטיפול באסון הגדול לא עומד בפני סיום. דובר שירותי הכבאות בחיפה, רשף חזי לוי, אמר בשיחה עם חדשות 2 כי הוא אינו אופטימי לגבי המשך מאמצי הכיבוי ולגבי עתידו של קיבוץ בית אורן.

מטוסי הסיוע הראשונים צפויים להגיע לפנות בוקר

בנימין נתניהו, שנכח הערב בטקס בבית הנשיא, קיצר את שהותו בטקס ותיאם עם שר הביטחון אהוד ברק והשר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' את מאמצי המאבק באש המשתוללת. נתניהו ביטל את לוח הזמנים שלו להמשך הערב, ופנה לארבע מדינות - רוסיה, יוון, איטליה וקפריסין, בבקשה לסייע בכיבוי השריפה. "מדובר באסון לאומי", אמר נתניהו למקורביו, שצפוי להגיע בשעה הקרובה לחדר הפיקוד של שירותי הכיבוי.

בשעה 4:00 בבוקר יחלו להגיע ראשוני מטוסי הסיוע מיוון. סך הכל יגיעו לישראל 20 מטוסי סיוע מיוון, ספרד, קפריסין, איטליה, אזרבייג'ן, צרפת ואפילו מטורקיה.

שר הפנים אלי ישי עושה אף הוא את דרכו באמצעות מסוק לאזור הצפון, שם הוא צפוי לקבל סקירה על התנהלות המאבק בשריפה ותמונת מצב על המשך המאבק באש.

רוצים לקבל עוד עדכונים על הדליקה בכרמל? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסון בכרמל: סיקור מיוחד

40 נהרגו באירוע הדליקה בכרמל

כבאים שנלחמים באש: זה נראה כמו שדה קרב

נתניהו פנה לסיוע בינלאומי דחוף

האסון בכרמל: המדריך המלא לתושבי האזור

ראש עיריית חיפה: כואבים ובוכים

שלב אחרי שלב: כך אירע האסון בכרמל

צפו: נצ"מ תומר דקות לפני שנפצעה

רה"מ סייר במסוק מעל אזור הדליקה

משרד החוץ: טורקיה תסייע בכיבוי השריפה בכרמל

"השריפה הגדולה" - מעשה ידי אדם"

תיעוד: מאמצי הכיבוי מלמעלה

ישראל מתגייסת למען תושבי הצפון

צפו: כך נשמע הדיווח הראשון על האסון

תזכורת: השריפות הגדולות מהעבר

האסון בכרמל - המדריך המלא