מונדיאל : רוסיה 2018, קטאר 2022

רק שתי מועמדות זוכות יצאו היום מרוצות מכינוס הוועד של פיפ"א שמתכנס בציריך. האחת - רוסיה תארח את המונדיאל ב-2018 והשנייה קטאר ב- 2022. המועדמות הרבות עשו הכל כדי לזכות, אבל ראשי פיפ"א החליטו שהם רוצים מונדיאל בפעם הראשונה במזרח אירופה, ובפעם הראשונה בעולם הערבי.

רוסיה תיארח את מונדיאל 2018 , קטאר ב 2022 . אחרי שעיני העולם כולו הביטו היום לציריך, שם החליטה הוועדה של פיפ"א כי המונדיאל שייערך בקיץ 2018 בארצו של פוטין, שלא הגיע לטקס אבל מצליח לרשום הישג - מונדיאל ראשון במזרח אירופה, קטאר היא זו שתיארח את המונדיאל ב 2022 וזו תהיה הפעם הראשונה בעולם הערבי.

 לאחר המונדיאל המוצלח שנערך השנה בדרום אפריקה, הוחלט כי המונדיאל הקרוב ייערך ב-2014 בריו דה ז'נרו. ההחלטה שפורסמה היום נוגעת לשני המונדיאלים הבאים אחריו, והמדינות המועמדות נערכו כל היום בציפייה לקראת ההכרעה - ספרד, פורטוגל, הולנד ובלגיה ואנגליה- יוצאות מאוכזבות .

ארבע המועמדות לאירוח התחרות הנוצצת בשנת 2018 היו: אנגליה, רוסיה, ושתי מועמדות משותפות נוספות שמציעות לארח את התחרות יחדיו: הולנד ובלגיה, ומדינות חצי האי האיברי ספרד ופורטוגל.

חמש המועמדות לאירוח במונדיאל בשנת 2022 היו: קטאר, אוסטרליה, יפן, קוריאה הדרומית וארצות הברית.

הסלבריטאים מתגייסים

שיטת הבחירה עבדה כך: הוועד הפועל של פיפ"א הכולל כיום 22 חברים, מקבלים את ההצעות מהמדינות המועמדות, וההחלטה תתקבל לאחר צפייה בסרטוני ההסברה ושקילת היתרונות והחסרונות של כל אחת מהמדינות.

המדינות שנאבקו על האירוח לא הסתפקו בהצגת מתקני ההספורט המתקדמים, וגייסו לטובתן סלבריטאים כדי לקדם את בחירתן. בין היתר התנדבה הילרי קלינטון לייצג ולתמוך בארצות הברית והנסיך ויליאם מקדם את בחירתה של אנגליה. כנראה שהמנהיגים המתוקשרים למדו מנלסון מנדלה, שהיה זה שהביא את המונדיאל לדרום אפריקה.

אנשי פיפ"א בז'נבה התכנסו היום בשעות הצהריים כדי להכריז על המדינות הזוכות. המועמדות הזוכות קבלו  לקבל לפחות 50% מהקולות כדי לזכות באירוח הנחשק. זירת ההימורים הצליחה לפגוע , רוסיה נחשבה כמועמדת המובילה לארח את המונדיאל ב-2018 וקטאר היא זו שעומד בראש טבלת ההימורים למונדיאל 2022.

רוצים לקבל עוד עדכונים מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק