למה, אסאנג'? למה?

כולם כבר יודעים את השם שלו, אבל לא כולם אומרים את זה אותו הדבר. ג'ני מוס ערכה דיון נוקב על שמו של האיש המדובר ביותר ברשת

זה היה כמו טפטוף מתגבר: "ויקיליקס, ויקיליקס, ויקיליקס". הרשת שיוסדה על ידי בחור שקוראים לו ג'וליאן אסאנג', אדם שטוען שכל כולו מחויבות לשקיפות, אולי מכיוון שאפשר לראות לו דרך העור.

אבל מדי פעם, מישהו בתקשורת מבטא את שמו לא נכון, כמו למשל "ג'וליאן אסאנג'ה". אולם רוב אלה שטועים בביטוי השם, דווקא עושים את זה בכוונה. פעיל הימין ראש לימבאו למשל, אמר: "זו לא ההדלפה הראשונה של ג'וליאן אסאאאאנג".

הפרשן הפוליטי ביל אוריילי הצמיד לו את התואר הלא מחמיא: "איזה חלאה בשם ג'וליאן אסאנג'". גם הבדרן ג'ון סטיוארט הקדיש מערכון בתכנית שלו לעובדה שהוא לא יודע איך מבטאים את השם.

משתין על משרד החוץ

אבל מסתבר שלא רק שם המשפחה של אסאנג' מבלבל את הכתבים האמריקאים. קריסטינה רומאנס, כתבת הכלכלה של ה-CNN, אמרה: "מפני שג'ק אסאנג' התגרה ב...". המגיש שלצידה הזדעזע: "האם אמרת ג'ק אסאנג'? מפני ששמו הפרטי הוא ג'וליאן". כשניסתה רומאנס לספק הסבר, אמרה: "זה מפני שהסתפרתי פעם בפריז במקום שנקרא 'ג'ק דסאנג'', ואני לא יכולה להוציא אותו מהראש, אני פשוט לא מצליחה".

הרבה ציידים רוצים את ראשו של ג'לויאן אסאנג', ולא בגלל התספורת. "צריך להוציא אותו להורג, להכניס אותו לכלא לכל החיים", אומר מגיש זועם. "אני חושב שכל דבר פחות חמור מהוצאה להורג הוא עונש קל מדי", תומך אחר.

רוצים לקבל עוד עדכונים מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק