טהרן: עוצר בעקבות זיהום אוויר

הידעתם? טהרן היא אחת הערים שסובלות מרמת זיהום אוויר מהגבוהות בעולם. הרשויות בבירה האירנית נאלצו בחודש האחרון להכריז על מספר ימי חופש ציבוריים בשל זיהום אוויר ברמה כה גבוהה, כך שהוא מסכן את בריאותם של התושבים. הנזק הכלכלי למשק: 130 מיליון דולרים

טהרן. מזהים? (חדשות 2)

מחניק בטהרן: בפעם השנייה בתוך חודש, נאלצו הרשויות בטהרן להכריז על שני ימי חופש ציבוריים בשל זיהום אוויר כבד במיוחד, ערפיח, המסכן את בריאותם של האזרחים. ועדה ממשלתית קבעה כי דרגת הזיהום החריגה אתמול והיום בטהרן, מחייבת את סגירת המשרדים הממשלתיים, בתי הספר ובתי העסק בעיר. ההפסד במשק: 130 מיליון דולרים.

זיהום האוויר בבירת הרפובליקה האסלאמית הוא אחד מהגבוהים בעולם. מרבית הזיהום נגרם מהרכבים הרבים בכבישיה הדחוסים של העיר, בה חיים יותר מ-12 מיליון תושבים. על פי גורמים בראשות העיר, בכל שנה 1.4 מיליון רכבים פולטים כ-5 מיליון טון פחמן דו חמצני לאוויר. מומחים אומרים כי אזרחים אירנים רבים סובלים מבעיות רפואיות בגלל הזיהום הרב.

טהרן דומה מבחינה גיאוגרפית ללוס אנג'לס ומקסיקו סיטי, שתי ערים הסובלות גם כן מזיהום אוויר גבוה.
ההרים המקיפים את טהרן בשלושה צדדים והאוויר החם המתרומם מהצד הנותר, מסייעים ללכוד את הזיהום מעל העיר, ויש רק רוח מעטה שתפזר אותו.

בכדי להפחית את רמת הזיהום, הרשויות באירן, החלו להמיר את מערכות חימום בבתי מגורים ובנייני תעשייה לגז טבעי. כמו כן, הרשויות מרחיבות את שירותי התחבורה הציבורית, דורשות פיקוח על זיהום הרכבים ומפתחות שטחים ירוקים נוספים.

רוצים לקבל עוד עדכונים מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק