ספרד: רצח 11 קשישים מתוך "רחמים"

חואן וילה בן ה-45 טוען שהיה מלא בכוונות טובות כשהביא למותם של 11 קשישים במחלקה הפסיכיאטרית של בית אבות בצפון-מזרח ספרד - חלק באמצעות הזרקת אינסולין ואחרים באמצעות שתיית אקונומיקה. כעת הוא צפוי לעמוד בפני כתב אישום חמור במיוחד והוא עדיין לא מבין את חומרת מעשיו

בית אבות מסוכן. אילוסטרציה (חדשות 2)

שומר בבית אבות בעיירה בצפון-מזרח ספרד חשוד בכך שביצע 11 המתות חסד לא חוקיות של דיירים קשישים שהתגוררו במקום. כעת הוא צפוי לעמוד בפני כתב אישום של 11 מעשי רצח.

בתחילת החודש שעבר נעצר השומר בחשד למעורבות במותם של שלושה מדיירי המקום. עם זאת, נשבר אתמול החשוד בחקירתו והודה כי בסך הכל גרם למותם של 11 אנשים.

על פי החשד, "סייע" חואן וילה בן ה-45 לדיירים למות באמצעות רעל. לדבריו של וילה לא כל הדיירים הסכימו שיבצע בהם המתת חסד, ובחלקם הוא עשה זאת בכפייה, מתוך מחשבה כי ידוע לו מה טוב להם. השיטות שבהן השתמש וילה כללו שימוש בתרופות, מתן מינון יתר של אינסולין והשקיה באקונומיקה.

וילה לא הסביר לשופט שהאריך את מעצרו מדוע נקט בשיטות כל כך אכזריות, אך אמר כי הונע מתוך "רחמים", תוך כדי שהוא מתעקש להישאר גאה במעשיו. בבית האבות הופתעו לגלות על מעשיו של וילה וטענו כי לא הבחינו בהם או בהתנהגות חשודה מצידו בחמש השנים שבהן עבד במקום, במחלקה הפסיכיאטרית.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק