ויקיליקס מאיימים: ישראל היא הבאה בתור

אחרי שנדמה היה כי בירושלים חמקו מהאש, מזהירים ב"ויקיליקס" כי ישראל נמצאת על הכוונת. עיתונאי המקורב לאתר אומר כי בקרוב יתפרסמו מסמכים רבים שיביכו עוד מדינות, בהן ישראל ואפילו הוותיקן: "זו רק ההתחלה". במקביל קורא מייסד "ויקיליקס" לקלינטון להתפטר, זאת לאחר שפורסם כי הורתה לרגל אחר מזכ"ל האו"ם

בישראל נשמו לרווחה לאחר שהתברר כי המסמכים שפורסמו על ידי אנשי "ויקיליקס" המעיטו לעסוק בארץ הקודש, אך ייתכן והשמחה בירושלים הייתה מוקדמת מדי.

בריאיון ל"טלגרף" הבריטי, אומר העיתונאי ג'יימס בל המקורב לאתר ההדלפות שמשגע את העולם, כי ישראל נמצאת על הכוונת, ומזהיר מחשיפת עוד מסמכים מסווגים שעלולים לגרום למבוכה רבה.

"אנחנו רק בתחילת הדרך", משוכנע בל. "זה יימשך שבועות או אפילו חודשים. יהיו עוד סיפורים גדולים יותר שיעסיקו אותנו עוד הרבה זמן". העיתונאי ציין כי לצד ישראל יתפרסמו חומרים חדשים גם על המתרחש באפגניסטן ואפילו סודות מתוך הוותיקן.

גייטס: לא מאהבה - בגלל צורך

בינתיים ממשיכים האמריקנים בניסיונות להנמיך את הלהבות ולהפחית מחשיבות "ההדלפה הגדולה בהיסטוריה". הערב התייחס גם שר ההגנה האמריקני לפרשת "ויקילקס" והעריך כי למרות המבוכה שנגרמה למדינתו, לא תהיינה השלכות רציניות על התנהלותה מול בעלות בריתה. 

"ממשלות העולם הן בעלות ברית של ארה"ב משום שהן זקוקות לנו, ולא משום שהן אוהבות אותנו או סומכות עלינו שנשמור את הסודות שלהן", הסביר גייטס.  

אסאנג' על קלינטון: צריכה להתפטר

ולג'וליאן אסאנג', מייסד "ויקיליקס" והאיש שאחראי לסערה, יש גם כן מה להגיד על הפרשה. הערב התייחס אסאנג' ממקום מסתורו לפרטים שנחשפו אודות מזכירת המדינה קלינטון. בשיחת סקייפ שניהל עם עורך המגזין Time אמר אסאנג' כי קלינטון צריכה להתפטר, אם אכן הורתה לדיפלומטים אמריקנים לרגל אחר מזכ"ל האו"ם ולאסוף מידע אחרי בכירים אחרים בארגון.

מוקדם יותר היום פורסמו הדלפות שגורמות לסערה גם מחוץ לארה"ב. במברק שנשלח מהשגרירות באזרבייג'ן למזכירת המדינה קלינטון דווח שמפקד משמרות המהפיכה סטר לנשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד במהלך ויכוח לוהט בישיבת המועצה הצבאית העליונה, משום שלטענתו אחמדינג'אד תמך בחופש העיתונות.

דיווחים מביכים גם מבחינת הקוריאה הצפונית. מתברר כי סין, בעלת הברית היחידה שלה, לא מתכוונת להתערב אם הדיקטטורה תיפול. על פי הפרסום ב"ויקיליקס", לפני כשנה כינו בכירים סינים את ההתנהגות של קוריאה הצפונית "פרנואידית ומפונקת".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

החשיפה הגדולה ב"ויקיליקס" - סיקור מיוחד:

אחמדינג'אד חטף סטירה

ארה"ב הציבה פצצות אטום בטורקיה

ארה"ב הפילה את שרתי "ויקיליקס"?

"מלך סעודיה לוחץ על ארה"ב: לתקוף את אירן"

הדלפות ראשונות מהמסמכים: "אחמדינג'אד הוא היטלר"

רה"מ מתייחס להדלפת מסמכי ויקיליקס: "נחכה ונראה"