ויקיליקס: "פוטין מנהל מדינת מאפיה"

ההדלפה הגדולה מאתר ויקיליקס נמשכת, אך השאלה המרכזית כעת היא עד כמה היא תשפיע על יחסי ארה"ב-רוסיה. בקרמלין עדיין מסרבים להגיב לתיאורים שהעניקו הפקידים האמריקניים לראש הממשלה פוטין, אך הכינויים המביכים שהוענקו לו עוד יגרמו לרוסים להגיב

פוטין. "מאפיונר דומיננטי" (חדשות 2)

ולדימר פוטין מתואר בחשיפת "ויקיליקס" כ"זכר הדומיננטי" של מדינה מושחתת מאוד, שנשלטת על ידי כוחות הביטחון הנאמנים לו. ראש הממשלה בן ה-58 מוצג על ידי הדיפלומטים והפקידים האמריקנים כפוליטיקאי הכי חזק ברוסיה שמחזיק בידיו את המפתחות לעסקאות האנרגיה, מדיניות החוץ והפנים.

בניגוד לפוטין - הנשיא דימטרי מדבדב הנשיא "משחק בתפקיד רובין ב'באט-מן'", כמי שפוטין צריך לאשר כל החלטה שלו. אבל בכירים אמריקנים אחרים טוענים שרוסיה מנוהלת על ידי בירוקרטיה בעלת עוצמה אדירה. הפקידים מנהלים "מדינת מאפיה וירטואלית" שמונהגת על ידי אנשי עסקים מושחתים וכוחות הביטחון.

בקרמלין עדיין לא מגיבים

בדיווח שעבר מהשגרירות בארצות הברית בפריז למשרדו של רוברט גייטס בפברואר 2010, נכתב: "הדמוקרטיה ברוסיה נעלמה, הממשלה מנוהלת על ידי אוליגרכים שפועלים בהוראת כוחות הביטחון".

הידיעות הללו מביכות מאוד את הנשיא אובמה, ובכירים נוספים בוושינגטון שעבדו בצמוד לנשיא מדבדב במגוון נושאים, לרבות בתחום שיפור יחסי וושינגטון-מוסקבה. בלשכתו של מדבדב טוענים כי על פי מה שקראו עד עכשיו, אין במידע דבר ששווה תגובה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

החשיפה הגדולה ב"ויקיליקס" - סיקור מיוחד:

כל הסודות מחשיפת מסמכי ויקיליקס 

ארה"ב הפילה את שרתי "ויקיליקס"?

"מלך סעודיה לוחץ על ארה"ב: לתקוף את אירן"

הדלפות ראשונות מהמסמכים: "אחמדינג'אד הוא היטלר"