בלב שכונת העוני בברזיל: אחוזת פאר של מלך הסמים

מבצע ההשתלטות של המשטרה הברזילאית על סוחרי הסמים במתחם אלמאו בריו דה ז'נרו קיבל תפנית בלתי צפויה, כשהשוטרים הגיעו לאחוזתו של מי שמוכר כ"מלך הסמים" של שכונת העוני. בווילה שלו נמצאו בריכת שחייה, מסכי LCD בכל חדר ועושר מופלג - והכל מוקף בצריפונים רעועים ובעוני נורא

כך זה נראה: אחוזה בלב שכונת עוני (חדשות 2)

מתחם אלמאו נחשב לאחד הרובעים המסוכנים והעניים ביותר של ריו דה ז'נרו שבברזיל. דווקא במקום שבו מצטופפים אלפי תושבים בעוני מחריד, בחר מי שמכונה "מלך הסמים של ריו" להקים לו את האחוזה המפוארת שלו.

אחוזתו של סוחר הסמים פזאו ניצבת בלב השכונה, מוסתרת על ידי מבני פחונים וצריפים רעועים, ובתוכה בריכת שחייה, מטבח מרווח ומאובזר ומערכת מיזוג אוויר מתקדמת שמקלה על מזג האוויר החם.

אם תעזו להיכנס לאחוזה של העבריין הברזילאי, תמצאו טלוויזית LCD חדשה בכל חדר. אם לא תמצאו מה לראות בטלוויזיה, תוכלו להעביר את הזמן במועדון הדיסקו שהקים הפושע המסוכן, שבין עסקה לפשע כזה או אחר, הוא גם מוצא זמן להעריץ את הזמר המפורסם ג'סטין ביבר.

מטהרים את הרחובות לקראת אליפות העולם בכדורגל

חלק מהשיפוצים במתחם נועדו לסייע לפזאו להסתיר סמים וכלי נשק שהחזיק בדירה בניגוד לחוק, אך בתום מבצע מורכב שערכה שלשום המשטרה המקומית נמצאו גם הנשק והסמים המוסלקים בביתו של העבריין.

מבצע ההשתלטות המשטרתי נועד לטהר את הרובע העני מפשיעה ומהכנופיות האלימות ששלטו בו. הרשויות הברזילאיות הבהירו כי הקרב באלמאו הוא חלק ממערכה נרחבת שנועדה לטהר את קני הפשע והאלימות בעיר לקראת הגביע העולמי בכדורגל ב-2014 והמשחקים האולימפיים שיתקיימו בעיר שנתיים לאחר מכן.