פנסיונר צרפתי חשף: יש בידי 200 יצירות של פיקאסו

עד כמה נדיב היה רב-האמן פבלו פיקאסו? גבר צרפתי בן 71, שטוען שהיה החשמלאי של פיקאסו בשנותיו האחרונות, מחזיק ביותר מ-200 יצירות של האמן המת. לטענתו, הוא קיבל אותן במתנה, אך בנו של פיקאסו טוען: זה שקר. האוסף, המוערך בכ-300 מיליון שקלים, כולל מחברות רישום, ציורים מוגמרים וגם תחריטים שטרם נחשפו

הציור "עירום, עלים ירוקים ופסל", פיקאסו 1932 (AP)

חשמלאי צרפתי בן 71 עומד כעת במרכזה של סערה עולמית, בעקבות טענתו כי הוא מחזיק ביותר מ-200 ציורים של פבלו פיקאסו, אשר לא היו מוכרים עד כה.

מומחים שבחנו את האוסף הנדיר העריכו שהוא שווה כ-60 מיליון אירו, כ-292 מיליון שקלים, כך מדווח העיתון הצרפתי "ליברסיון". הפנסיונר החביב פייר לה-גואנק כתב לקלוד פיקאסו, בנו של האמן ומי שמחזיק ברכושו, כדי לאמת את מקוריות הציורים. השניים נפגשו בסופו של דבר בחודש ספטמבר האחרון.

לה-גואנק אמר כי הוא התקין מערכות אזעקה במספר נכסים בבעלות פיקאסו, כולל וילה בקאן, דרום צרפת, במהלך שלוש השנים האחרונות בחייו של הצייר המפורסם (1970-1973).

היורש: "זה לא מסתדר"

לדבריו, הוא קיבל את היצירות כמתנות, מפיקאסו עצמו וגם מאשתו. לפי הדיווח, האוסף כולל 271 ציורים. למרות טענותיו של החשמלאי, ברגע שאושרה מקוריותו של האוסף, יורשיו של פיקאסו הגישו תלונה על כך שמדובר, לכאורה, בסחורה גנובה.

קלוד פיקאסו ביטל את טענתו של לה-גואנק, לפיהן קיבל את היצירות במתנה. ל"ליברסיון" אמר היורש כי אביו לא העניק כמות כזו של עבודות לאיש. "זה לא מסתדר", התעקש. "זה היה חלק מחייו".

לאחר הגשת התלונה, המשטרה הצרפתית לקחה את העבודות מבית הזוג בקוט ד'אזור, בדרום-מזרח צרפת. לה-גואנק עצמו נעצר, כך לפי הדיווח, אך לא ברור מתי שוחרר.

האוסף נע ממחברות, דרך רישומים ועד ציורים מוגמרים, כולל תשע עבודות קוביסטיות, אשר לבדן שוות לא פחות מ-40 מיליון אירו. עוד באוסף: ציור בצבעי מים מהתקופה הכחולה של פיקאסו, דיוקנים של אשתו הראשונה אולגה, כמו גם מספר תחריטים.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק