צפו: עובד הכור באירן חושף את תכנית הגרעין

אמיר חוסיין שיראני, עובד באחד מהכורים הגרעיניים באירן, נחטף לפני כחודש וחצי על ידי ארגון אופוזיציה סוני המתנגד למשטר. בקלטת חדשה שפרסם הארגון, מספר בהרחבה שיראני את תכנית הגרעין הסודית של אירן. "גם אנחנו צריכים להשיג פצצת גרעין", הוא אומר. צפו בקטעים מהקלטת

מדעני הגרעין באירן עובדים על פיתוח של נשק גרעיני הרחק מעיניהם של המנגנונים המפקחים - כך חושף עובד לשעבר בכור הגרעיני סמוך לעיר איספהאן.

אמיר חוסיין שיראני, נחטף לפני חודש וחצי על ידי ארגון האופוזיציה הסוני באירן "ג'ונד אללה", המנהל מלחמת חורמה בשלטון האייתולות ואשר נטל אחריות כבר לעשרות פעולות טרור נגד מטרות של הממשל. הוא צולם לאחרונה בשבי, כשהוא מספר על השתתפותו בסדנה מרוחקת וסודית שבה עובדים מסביב לשעון על פיתוח של נשק גרעיני.

"המהנדסים בסדנה אמרו במהלך הישיבות, כי היות שהאויבות שלנו, כמו ארצות הברית וישראל, מחזיקות בנשק גרעיני, גם אנחנו צריכים להשיג פצצה כזו", אמר שיראני בקלטת. "גם לשכנתנו פקיסטן יש נשק גרעיני, ולכן גם אנחנו צריכים להשיג נשק כזה. לא ייתכן שמעמדנו יהיה נחות ממעמדה של פקיסטן".

"פגענו בעומק המשטר"

המערכות בכור הגרעיני בבושהר (חדשות 2)
לפני כחודש פורסם דבר חטיפתו של שיראני בעיתון הלונדוני "א-שרק אל-אווסט". על פי הדיווח, אמר שיראני בחקירתו בשבי כי אירן האיצה את תכנית העשרת האורניום שלה - וזאת "בשאיפה ליצור פצצת גרעין".

"פגענו בעומק המשטר, הצלחנו לחטוף את אחד מבכירי תכנית הגרעין האירנית - ושמו הוא אמיר חוסיין שיראני, יליד 1971 ונושא תעודת זהות מספר 2428", אמר דובר "ג'ונד אללה", עבד אל-ראוף רירי לעיתון. "אנו מחזיקים בו תחת אבטחה כבדה במקום מסתור בהרי בלושיסטן. השלטונות האירניים, המנסים לשחררו מזה כשבועיים, לא יצליחו לעשות זאת". "ג'ונד אללה" דרש את שחרורו של שיראני "בתמורה לשחרורם של 200 מפעילי הארגון, היושבים בבתי הכלא באירן".

"הבכיר האירני פירט בהודאתו בחקירה שמות של חברות אירניות המעורבות בתכנית הגרעין. יש לנו עכשיו שמות ופרטים של אתרי גרעין אירניים עליהם לא נודע בעבר", אמר רירי. "אם אירן לא תיענה לדרישותינו, נפרסם את הודאתו של הבכיר האירני - כך שכל העולם ידע את האמת על תכנית הגרעין האירנית", הוא איים אז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק