בוקר של מתיחות בין הקוריאות: הצפון מאיים, הדרום במקלטים

פחות משבוע לאחר תקרית האש הקשה בין הקוריאות, והבוקר שבים להישמע האיומים מהצפון. זאת, על רקע פתיחת התרגיל המשותף של ארה"ב עם דרום קוריאה. דיווחים על קולות נפץ באזור האי פיונג-יונג שהופצץ בשבוע שעבר - תושביו ירדו למקלטים. קוריאה הצפונית מאיימת: נגיב בחריפות על התרגיל

המתיחות בחצי האי הקוריאני שבה הבוקר, בעקבות קולות נפץ שנשמעו באזור האי פיונג-יונג - אותו האי שהופגז בשבוע שעבר על ידי צבא קוריאה הצפונית. על פי דיווחים בסוכנויות הידיעות, דרום קוריאה הורתה לתושבי באי לרדת למקלטים, ואף דרשה מהעיתונאים לעזוב אותו מיידית.

היום החל באזור תמרון צבאי נרחב של חיילות הים והאוויר של דרום קוריאה וארצות הברית. הרפובליקה הקומוניסטית מצפון הזהירה בסוף השבוע מִפני תגובה קשה וְכוֹאֶבת במקרה של חציה של הגבול הימי או הפרת ריבונותה באזור.

אתמול הם נשמעו אחרת

אתמול, בצעד יוצא דופן הביעה קוריאה הצפונית התנצלות על מותם של אזרחים חפים מפשע בדרום קוריאה, במהלך חילופי האש בין הקוריאות השבוע. "אם נכונים הדיווחים על מותם של שני אזרחים, זה מצער", הודיע הממשל בפיונגיאנג.

עם זאת, טענה קוריאה הצפונית כי שכנתה מדרום צריכה לקחת אחריות על התקרית. "האויב השתמש באזרחים כמגן אנושי, כשהציב אותם בקו האש מסביב לעמדות ירי - בתוך מתקנים צבאיים", הודיעה קוריאה הצפונית.

במתקפת הפתע שביצעה קוריאה הצפונית בשבוע שעבר, נהרגו שני חיילים דרום-קוריאנים ושני אזרחים. עשרות בני אדם נפצעו בתקיפה - ודרום קוריאה השיבה במתקפת פגזים לעבר הצפון. שלושה ימים לאחר מכן דווח כי מאות פגזי ארטילריה נורו על ידי קוריאה הצפונית לכיוון הדרום. בתקרית הזו לא דווח על נפגעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק