מסמכים חדשים חושפים: סטאלין הורה על "הטבח בקאטין"

עדות היסטורית יוצאת דופן נחשפה בסוף השבוע ברוסיה: ע"פ מסמכים רשמיים שנשמרו בארכיונים במשך שנים, הורה הרודן הקומוניסטי יוזף סטאלין לבצע את "הטבח בקאטין" - אחד ממעשי הטבח הקשים שבוצעו במלה"ע ה-2, בו נספו יותר מ-20 אלף אזרחים וחיילים פולנים. במסמכים שנחשפו מתועדת פקודתו הישירה של סטאלין על ביצוע הטבח

עדות נוספת לטבח הנורא במלחמת העולם השנייה. ארכיון (חדשות 2)

סערה ברוסיה: מסמכים חדשים מתקופת מלחמת העולם השנייה מעידים על מידת אכזריותו של הרודן הסובייטי יוזף סטאלין: על פי המידע החדש הורה סטאלין להוציא להורג בצורה שיטתית יותר מ-20 אלף קצינים פולנים בעיירה קאטין בפולין, בתקופת המלחמה.

המסמכים, שנחשפו הבוקר בכלי התקשורת הרוסיים, הוחזקו בארכיונים של המדינה במשך שנים. "המסמכים מוכיחים שהטבח נעשה בפקודתו הישירה של סטאלין", דווח בסוכנויות הידיעות.

ביקורו של מדבדב בפולין ייערך כמתוכנן?

הטבח ביער קאטין בשנת 1940 הוא אחד ממעשי הטבח הקשים שבוצעו במהלך מלחמת העולם השנייה, ועל פי מסמכים רשמיים נספו בו למעלה מ-22 אלף פולנים. עד היום נחשב הטבח לאחד מהשקעים הדיפלומטיים בין רוסיה לפולין. לאורך השנים האשימו הרוסים את גרמניה הנאצית בביצוע הטבח המדובר, אך רק ב-1990 הסכימה להודות לראשונה כי הרגה אזרחים וחיילים פולנים במלחמה.

חשיפת המסמכים בסוף השבוע, המעידים על טבח מתוכנן ושיטתי, מעוררת סערה רבה ברוסיה. עד היום נמצאו מספר עדויות הקשורות את הסובייטים לביצוע הטבח - אך בכל המקרים עלו טענות נגד אותן לא ניתן היה להפריך. כעת חוששים כי חשיפת המסמכים עלולה להשפיע כעת על ביקורו המתוכנן של הנשיא מדבדב בפולין, במהלך החודש הבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק