ארה"ב: סוכל ניסיון פיגוע בטקס חג המולד בפורטלנד

איום הטרור על ארה"ב אינו חולף: צעיר אמריקני ממוצא סומלי נעצר בעיר פורטלנד, שעה שניסה לפוצץ מטען-דמה שניתן לו ע"י סוכן סמוי של ה-FBI בזמן טקס מסורתי לרגל חג המולד בעיר. חודשים ניהל ה-FBI את החקירה, במהלכה התברר כי הנער מתכוון לבצע פיגוע באמצעות מכונית תופת. צפו בטקס שנערך אמש, בו תוכנן להתבצע הפיגוע

 

 

 

 

חשד לניסיון נוסף להוציא פיגוע תופת בארצות הברית: צעיר אמריקני ממוצא סומלי בן 19 נעצר אמש בעיר פורטלנד שבמדינת אורגון, לאחר שתכנן ככל הנראה לבצע פיגוע באמצעות מכונית תופת במהלך טקס חג המולד בעיר.

הרשויות המקומיות הודיעו כי מוחמד עוסמאן מחמוד, נעצר בחשד שניסה להפעיל מטען בו נעשה שימוש ב"נשק להשמדה המונית". מעצרו התבצע על ידי ה-FBI ומשטרת פורטלנד, לאחר שניסה להפעיל את המטען שהונח במכונית הוואן אותה החנה סמוך לכיכר "פיוניר" בפורטלנד, שם נערך הטקס המסורתי.

במהלך ניסיון הפיגוע, הבין הצעיר כי מדובר במטען דמה שניתן לו על ידי סוכן פדרלי סמוי. הרשויות הודיעו כי החקירה נגד הצעיר נערכה בחודשים האחרונים - ושיאה הגיעה בסוף השבוע. "זה היה איום ממשי", אמרה הלילה אחד החוקרים בפרשה, הסוכן המיוחד ארתור באליזן. "חקירתנו מוכיחה כי מחמוד הקדיש את כולו לבצע את הפעולה".

"אף אחד לא חושב על אורגון"

"אני רוצה להדגיש כי לכל אורך שלבי החקירה, מנענו מהנער את האפשרות להוציא לפועל פעולה אמיתית", הוסיף באליזן. לדבריו, המעקב אחר הנער נערך מספר חודשים לאחר שהוא נפגש עם סוכן חשאי של ה-FBI כבר בחודש יולי השנה. זאת, לאחר שהנער פרסם מספר מאמרים בפורומים בנושאי ג'יהאד באינטרנט.

"הוא הודה שהוא מתכוון להיות מבצעי", אמרו הרשויות. "הוא נשאל למה כוונתו, ואמר כי הוא רוצה להרכיב פצצה - אך זקוק לעזרה". במהלך הפגישות עם הסוכנים החשאיים, סיפר הנער כי זיהה "מטרה פוטנציאלית" בה ניתן לבצע את הפעולה - הטקס השנתי להדלקת עץ האשוח בכיכר "פיוניר" בעיר.

"הנער הודה כי הוא רוצה לגרום למה שיותר הרס...שיפגע במשפחות שמציינות את החג", נמסר מהרשויות. "הוא אף אמר כי 'אף אחד לא חושב שמישהו יבצע פיגוע באורגון'". אם יורשע, הוא צפוי לעונש מאסר עולם, ולקנס הנאמד ב-250 אלף דולרים.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק