לקראת ההדלפה הבאה: ארצות הברית מזהירה את ישראל מוויקיליקס

ממזערים נזקים: אתר האינטרנט וויקיליקס עומד לחשוף שוב מסמכים סודיים של צבא ארצות הברית, ו-וושינגטון ממהרת להזהיר את בנות בריתה מפני הפרסום. החשש הוא שהמידע שיתגלה יפגע ביחסים בין המדינות. מדובר באותו אתר שהדליף כ-400 אלף מסמכים סודיים של צבא ארה"ב בחודש שעבר ועורר סערה עולמית

וויקיליקס שוב מפחידה את וושינגטון: ארה"ב מביעה חשש מפני פרסום נוסף של מידע מסווג באתר ההדלפות וויקיליקס. אנשי האתר, שבו פורסמו לפני כחודש לא פחות מ-400 אלף מסמכים מסווגים של צבא ארה"ב, הודיעו כי בכוונתם לפרסם בקרוב כמות גדולה פי שבע מהכמות אותה פרסמו עד עתה.

לקראת הפרסום, יצאו מארה"ב אזהרות למדינות עימן היא נמצאת ביחסים טובים, ביניהן ישראל. החשש הוא שהמידע הבא שיפורסם באתר ההדלפות נוגע לחילופי המידע בין ארה"ב לבעלות בריתה, מה שעלול לגרום לפגיעה ביחסים בין המדינות.

ככל הנראה, האזהרה יצאה בראש ובראשונה מתוך רצון להקדים תרופה למכה. ייתכן מצב בו המידע שיפורסם יחשוף התנהלות לא כשרה של ארה"ב, בכל הנוגע לפעילות גומלין בינה לבין בנות בריתה.

ההדלפה הגדולה בהיסטוריה

בחודש אוקטובר האחרון, חשף אתר ויקיליקס כ-400 אלף מסמכים מסווגים של צבא ארה"ב. הפרסום זכה לכינוי "ההדלפה הגדולה בהיסטוריה" ונחשף בה מידע רגיש על פעילויות צבא ארה"ב.

ההדלפה חשפה בין היתר מידע לא מחמיא במיוחד על האופן בו מטפלת ארה"ב בעצירים בעירק. מתוך הדוחות שפורסמו, עולה כי צבא ארה"ב השתמש לכאורה בעינויים כשחקר את העצירים העירקים. בנוסף המידע מצביע לכאורה על הרג של חפים-מפשע רבים וניסיון לטייח את המעשים.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק