שוב: אש ארטילרית נשמעה בקוריאה

המתיחות בין הקוריאות על סף פיצוץ: מטחים של אש ארטילרית נשמעו הבוקר בבירור בדרום קוריאה, ומקורם ככל הנראה ב"תרגיל צבאי" שמקיים הצפון - כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס. קולות הירי נשמעו שעות ספורות בלבד לאחר שפיונגיאנג הזהירה כי האזור נמצא על סף מלחמה, וזמן קצר לאחר ביקורו של מפקד צבא ארה"ב באזור

3 ימים לאחר שצפון קוריאה ירתה מאות פגזי ארטילריה לעבר האי יאונפיאונג הממוקם בגבול עם דרום קוריאה - שוב קולות מלחמה במזרח אסיה.

סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת הבוקר כי קולות ירי של פגזי ארטילריה נשמעו בתוך צפון קוריאה - כך מסרו גורמים בצבא דרום קוריאה. מקור רשמי במטה הכללי של צבא דרום קוריאה, שביקש להישאר בעילום שם, מסר כי נשמעו "כמה מטחים" של אש ארטילרית בים, במרחק של כ-11 מדרום לשטח צפון קוריאה. אין נפגעים ולא דווח על נזק עד כה.

בצבא דרום קוריאה מעריכים כי הירי לא נועד לשטח הדרום, וכי הפגזים ככל הנראה נפלו בים. על פי האחד הדיווחים, מדובר בתרגיל צבאי שעורכת צפון קוריאה, אולם בלי קשר למקורם של הפגזים - אין ספק שהמתיחות באזור נמצאת על סף פיצוץ.

קולות הירי נשמעו שעות ספורות בלבד לאחר שפיונגיאנג הזהירה כי האזור נמצא על סף מלחמה, וזמן קצר לאחר ביקורו של מפקד צבא ארה"ב באזור באי שהופצץ מוקדם יותר השבוע, זאת כמחווה של סולידריות עם הדרום.

"המצב באזור מתקרב לסף מלחמה על רקע התוכנית הפזיזה של הגורמים להוטי הקרב לערוך שוב תרגילי מלחמה", נמסר בהודעה רשמית של סוכנות הידיעות של צפון קוריאה. "הסלמת העימות תגרום למלחמה, ומי שאוהב משחקים באש נידון לאבדון. הימים בהם משתמשים רק באזהרה מילולית - חלפו".

כזכור, בהתקפה הקודמת על האי יאונפיאונג מוקדם יותר השבוע נהרגו 2 חיילים דרום קוריאנים ו-2 אזרחים, ועשרות נפצעו. זאת במסגרת תמרון צבאי שמבצעת דרום קוריאה, כאשר לטענת צפון קוריאה צבא הדרום חצה את הגבול. הייתה זו תקרית האש הראשונה מאז מלחמת קוריאה בשנות ה-50.

בעקבות ההתקפה הקודמת הורה נשיא ארה"ב, ברק אובמה, לשגר את נושאת המטוסים האמריקנית "ג'ורג' וושינגטון" מיפן לדרום קוריאה, והתייצב לצד הדרום. שר ההגנה של דרום קוריאה התפטר אתמול מתפקידו. גורמים בצפון קוריאה אמרו היום לרשת BBC כי דרום קוריאה וארה"ב מתגרות ו"דוחפות לעבר מלחמה".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק