"מטהרים" את ריו; לפחות 8 נהרגו

ריו דה ז'נירו תארח את משחקי המונדיאל ב-2014 והרשויות המקומיות לא מבזבזת זמן בכדי לנקות את רחובותיה מפשיעה. עד כה מחיר ה"טיהור" גבה את חייהם של לפחות 8 בני אדם, בפשיטת כוחות הביטחון על שכונת וילה קרוזיירו שנשלטת על ידי כנופיות וברוני סמים. ככה זה נראה

מהומות בברזיל: לפחות שמונה בני אדם נהרגו בפשיטת משטרת ברזיל על שכונת וילה קרוזיירו בריו דה ז'נירו. המשטרה המקומית מנסה בימים אלו "לטהר" את השכונה מכנופיות הסמים והפשע. העיתוי לפעולות לא מקרי - העיר תארח את המונדיאל הקרוב ב-2014 ואת האולימפיאדה שנתיים לאחר מכן.

המשטרה בגיבוי הצבא ממשיכה, זה היום החמישי ברציפות, לערוך מעצרים ומרדפים בשכונת העוני. לטענת הרשויות, האלימות הגואה בשכונה בין כנופיות הסמים, חייבה התערבות של כוחות הביטחון. מלבד האבדות בנפש, עד כה נעצרו 11 בני אדם והוחרמו כל לחימה רבים ותחמושת.

בעשרות השנים האחרונות, שכונת וילה קרוזיירו נשלטת על ידי ברוני סמים ונראה כי הם אינם מתכוונים לוותר על עמדת הכוח.  השוטרים והחיילים שהגיעו למקום נתקלו בביצורים , עשרות מכוניות שהוצתו ואש חיה שנורתה לעברם. "הפושעים הללו מאיימים על משפחותינו וחייבים לחסלם", אמר אחד השוטרים.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק