היורש הצפ' קוריאני: "כשלון לימודי"

האם האיש שאחראי על הארסנל הגרעיני הנפיץ בעולם הוא כשלון לימודי? כך לפחות טוענים חבריו לספסל הלימודים של יורש העצר של קוריאה הצפונית, קים ז'ונג און. בנוסף הם מספרים שהוא הוצג בכלל כ"בן של דיפלומט", העריץ את ג'קי צ'אן ומייקל ג'ורדן ובקושי ידע אנגלית

היורש הקוריאני: כשלון לימודי? (חדשות 2)

מה אנחנו יודעים על האיש שנמצא עם היד על הארסנל הגרעיני של קוריאה הצפונית? קים ז'ונג און, בנו של הדיקטטור הצפון קוריאני קים ז'ונג איל, הורה השבוע להפגיז את קוריאה הדרומית בכ-200 פגזים. הוראותיו גרמו למותם של ארבעה חיילים.

הוא בן 27, ורק בחודש שעבר השתחרר מהסינר של אביו והופיע לראשונה בציבור במצעד לציון 65 שנים לעליית המפלגה הקומוניסטית בבירה פיונגיאנג. את שנות נעוריו הוא בילה בפנימייה יוקרתית בשוויץ וחבריו לספסל הלימודים לא מספרים על נער מבריק - בדיוק להיפך, למען האמת.

"כשלון לימודי"

"המורה הציגה אותו כבן של דיפלומט ולא כשליט המיועד של קוריאה הצפונית", סיפר חברו ללימודים. "לא היינו הילדים הכי מבריקים בכיתה אבל תמיד היה לנו האחד את השני", הוסיף חברו הטוב ביותר בלימודים ג'ו מיכאלו, בן של דיפלומט צרפתי. "הוא היה די כשלון מבחינה לימודית וכל הזמן התבלבל כאשר המורים שאלו אותו שאלות, עד שהם פשוט עזבו אותו לנפשו", סיפר מיכאלו. "לדעתי הוא סיים את בית הספר בלי לקבל תעודה או ציון", הוסיף חברו.

חברים אחרים מעידים כי ליורש הקוריאני הייתה מאז ומעולם חיבה יתרה לתרבות האמריקנית ולמותגים. "הוא היה מעריץ גדול של מייקל ג'ורדון ונהג להתאמן שעות בכדורסל", סיפר חברו. "כשהוא הגיע לבית הספר האנגלית שלו הייתה גרועה, לאורך השנים היא השתפרה אז עדיין נשארה ברמה נמוכה", מעידים תלמידים שלמדו עימו.

"סיפור אהבה עם התרבות האמריקנית"

"בשלב מסוים אביו טען שהלימודים יקרים מידי והפסיק את לימודיו, אבל הסיבה האמיתית היא סיפור האהבה שלו עם התרבות האמריקני", סיפר חברו. "היינו צופים בהמון סרטים, בעיקר של ג'קי צאן ומשחקים כדורסל כמו מייקל ג'ורדון", סיפר החבר על אורח חייהם בפנימיה.

"יום אחד לפני שעזב את בית הספר הוא הוציא תמונה של אביו והצביע עליה. הוא אמר שאינו בן של דיפלומט, אלא בנו של נשיא קוריאה ומאז לא ראיתי אותו יותר", סיכם מיכאלו את חברותו עם המנהיג שהלחיץ השבוע את מנהיגי העולם.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק