ארה"ב: המורה שם "עין" - בעורפו

בשם האמנות: מרצה לאמנות באוניברסיטת ניו יורק השתיל מצלמה דיגיטלית זעירה בעורפו - שתשדר את חייו (מהגב) למסכים במוזיאון בקטאר. "זהו משל הצהרתי על הדברים שאנשים לא רואים, ומשאירים מאחור", אמר הפרופסור וואפה בילאל

וואפה בילאל - והעין (AP)

המרצה הזה הגשים את חלומו של כל מורה עלי אדמות - סוף סוף, יש לו עיניים גם בגב. פרופסור וואפה בילאל עבר ניתוח בו הותקנה מצלמה דיגיטלית זעירה באחורי הגולגולת שלו, בשם האמנות.

בילאל, אמן שמלמד בבית הספר לאמנות של אוניברסיטת ניו יורק, ידוע ביצירות האמנות האינטראקטיביות ופעמים רבות שנויות במחלוקת שלו. את היצירה האחרונה הזמין מוזיאון חדש בדוחא, קטאר.

"העין השלישית" (the 3rd I), היא אחת מ-23 יצירות אמנות מודרנית שיוצגו בפתיחת המוזיאון בסוף דצמבר. "אני מתנהל בחיי בדיוק כפי שעשיתי לפני ההליך. זה יעלה שאלות חברתיות, אסתטיות, טכנולוגית ואמנותיות חשובות", סיפר בילאל, יליד עירק.

הוא הוסיף, "העין השלישית נבנית על גופי העבודה האחרים שלי, שילוב בין אמנות הבמה, אמנות גוף ואמנות דיגיטלית, וצילום". בילאל, שלא הסכים לחשוף בדיוק איך הוחדרה המצלמה לראשו, "ילבש" מכשיר בגודל 10 ס"מ למשך שנה שלמה.

לדבריו, הוא בחר לשים את המצלמה באחורי ראשו כמשל הצהרתי על הדברים שאנשים לא רואים, ומשאירים מאחור. המצלמה תתעד את פעילויותיו היומיומיות, עם הפרשים בני דקה, במשך 24 שעות. התמונות יועברו למסכים במוזיאון.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק