כך מוחים נגד שכר הלימוד בבריטניה

בישראל צריכים ללמוד מהם? לא בטוח בכלל. עשרות אלפי סטודנטים ומרצים בריטיים יצאו היום להפגין ברחובות לונדון במחאה על עלייה בשכר הלימוד האקדמי וקיצוץ בשכר הסגל האקדמי. בבירה הבריטית נרשמים עימותים חריפים בין השוטרים למפגינים, שבין השאר הרסו גם ניידת משטרה

שכר הסטודנטים הבריטים עולה - והם יוצאים לרחובות: עשרות אלפי צעירים, סטודנטים ואנשי סגל אקדמי מפגינים בבירה לונדון במחאה על יוזמת הממשלה לקצץ בתקציבי האוניברסיטאות, דבר שיוביל להעלאת שכר הלימוד מצד אחד ומצד שני לקיצוץ בשכר אנשי הסגל האקדמי.

המפגינים ריסקו ניידת משטרה ומתעמתים עם כוחות המשטרה הרבים שהתפזרו בעיר. חלק מהמפגינים דווקא ניסו לרסן את הצעירים שטלטלו את הניידת, השליכו עליה סלעים והכו בה במקלות ובמוטות ברזל. המפגינים אך השליכו שני מחסומי ברזל כבדים על שוטרים.

המשטרה הבריטית משתמשת בשיטת ה"איגוף" כנגד הצעירים המתפרעים, שיטה שנויה למדי במחלוקת בבריטניה. השוטרים יוצרים מעין "מסדרון", שטח סגור, שבו הם סוגרים את המפגינים. לעיתים, נשללת מהם גישה למזון, מים וצרכים בסיסיים למשך שעות ויותר.

השוטרים החלו להתמודד עם המפגינים ביד קשה לאחר שלמשטרה הגיעה מידע מודיעיני שבכוונתם לתקוף את מטה המפלגה הליברל-דמוקרטית. "נעשה הכל כדי להבטיח ששום נזק פלילי לא ייעשה עוד", נמסר בהודעת המשטרה.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק