נמכר עבור 216 אלף דולר: האפל הראשון

התרגשות רבה נרשמה במכירה הפומבית שבה רכש אזרח איטלקי את המחשב - שעדיין נשמר בקופסא המקורית שלו העשויה עץ. הוא כולל גם מעבד ויחידת זיכרון מורחבת, אבל גולת הכותרת הוא מכתב הפעלה שנכתב על ידי מנכ"ל אפל סטיב ג'ובס בשנות ה-70

המחשבים הפכו לכלי כה נגיש שקשה היום לדמיין את החיים בלעדיהם. אבל לפני קצת יותר משלושים שנה הדברים נראו אחרת. המחשב הראשון של חברת אפל שנבנה בשנת 1976, נמכר אתמול במכירה פומבית תמורת סכום עתק ביחס למחירו המקורי.

המוכר - ששיבח את המוצר העתיק - אמר שזהו מודל שנבנה ביד, או ליתר דיוק בידיו של סטיב ווזניאק וסטיבן פול ג'ובס. הוא נקנה על ידי מריו בוגליאונה, אספן איטלקי מטורינו, ששילם עבורו 216 אלף דולר.

המחיר המקורי 666 דולר

המחשב עדיין נשמר בקופסא המקורית שלו שעשויה עץ, ומלבד המקלדת המקורית, הוא כולל מעבד ויחידת זיכרון מורחבת. אבל זה לא הכל, המכשיר העתיק כולל גם מכתב שנכתב על ידי ג'ובס, מנכ"ל אפל.

האפל 1 היה המחשב האישי הראשון שכלל לוח אם - צעד מהפכני בשנות ה-70, שבהן מעט היצרנים שהיה בידיהם הלוח - היו צריכים להרכיב אותו בעצמם. הוא נמכר במקור תמורת 666.66 דולרים, אבל הגיע לצרכן רק שנה וחצי אחר כך. על פי ההערכות יש בעולם כמה עשרות מחשבים כאלה. בודדים מהם - שרדו עד היום.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק