סין: תינוקת ננטשה ברחוב - כי היא בלונדינית

בלונידיות לא בהכרח נהנות יותר - בוודאי לא בסין: עוברת אורח שהייתה בדרכה לעבודה שמעה לפתע קול בכי בוקע מפינת הרחוב ונדהמה לגלות תינוקת בת יומה, כשלצדה מכתב - בה מפרטת האם את סיבת הנטישה. המשטרה המקומית בסין: התינוקת ננטשה בגלל שהיא בלונדינית

התינוקת שננטשה בסין (דיילי-מייל)

בלונד כבר לא "באופנה"? תושבת סין החליטה לנטוש באמצע היום את בתה שזה עתה נולדה - רק בגלל שצבע שערה בלונדיני. התינוקת נמצאה על ידי עובר אורח בפינת רחוב בעיר נאנינג בדרום-מערב המדינה.

"הייתי בדרכי לעבודה, כשלפתע שמעתי בכי פינת הרחוב", סיפרה עוברת האורח שמצאה את התינוקת. "היא הייתה עטופה בשמיכה, וכשהסרתי אותה גיליתי תינוקת". המשטרה מצאה באזור תיק ובו בגדי תינוקות ומעטפה עם 3,990 יואן - כ-390 פאונד.

13 מיליון הפלות בשנה

אך במעטפה נמצא גם מכתב, ובו ניתן ההסבר של האמא לנטישה. "אני מקווה שאנשים חמים יוכלו לעזור לה, ולשלוח אותה לבית יתומים. אני מאחלת לה כל טוב", נכתב. "בתי היקרה, אני אם לא אחראית, שלא מסוגלת לטפל בך. אני מצטערת". במשטרה המקומית הודיעו כי ההערכה היא שהאם נטשה את התינוקת רק בגלל שנולדה בלונדינית.

מדיניות "הילד הבודד למשפחה" בסין גורמת לתופעה רווחת בשנים האחרונות, בה ננטשים ילדים רבים ברחובות. כ-13 מיליון הפלות נערכות ברחבי המדינה, גם כן כתוצאה ישירה מהמדיניות הממשלתית. משפחות העוברות על החוק נדרשות לשלם קנסות שעלולים להגיע אף לסכום של 25 אלף פאונד.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק