ניו זילנד: 29 הכורים הלכודים נהרגו מפיצוץ נוסף במכרה

פיצוץ שני במכרה בניו זילנד גרם הלילה למותם הוודאי של כל 29 הלכודים במכרה. מפקד המשטרה המקומית נאלץ להודיע למשפחות הכורים את הבשורה המרה ואלו הגיבו בצער ואף בזעם. המשפחות דורשות כעת חקירה יסודית של המקרה. רק אתמול צפו משפחות הלכודים בווידאו שתיעד את רגעי הפיצוץ הראשון

חמישה ימים אחרי שנלכדו מתחת לאדמה בניו זילנד, נהרגו כל 29 הכורים בפיצוץ נוסף שאירע במכרה, כך מדווחת המשטרה במקום. מפקד המשטרה המקומית גארי נולס הודיע למשפחות ההרוגים על מותם של יקיריהם, ואלו הגיבו בבכי, בזעם ובקריאות לחקירת נסיבות האירוע.

"זהו אחד הדברים הקשים ביותר שנאלצתי להתמודד איתם במסגרת תפקידי", אמר נולס. "אך לצערי, המידע שיש בידינו מצביע על כך שאיש לא שרד את הפיצוץ", הוסיף.

מאז הקריסה ביום שישי האחרון, נמנעו כוחות הביטחון המקומיים מלהיכנס למכרה, אך שני רובוטים נשלחו במטרה לאתר את הלכודים. בתמונות ששידרו הרובוטים נראו רק קסדות שננטשו על ידי עובדי המכרה אחרי הפיצוץ הראשון שהוביל לקריסה. 

היו מוכנים לגרוע מכל

אמש, שעה שראש ממשלת ניו זילנד ג'ון קי, דיווח לחברי הפרלמנט שהמשטרה מתכוננת לאפשרות של אובדן חיים בפיצוץ המכרה בפייק ריבר, צפו בני משפחותיהם של 29 הכורים שנלכדו תחת הריסות המכרה בצילומים של רגעי הפיצוץ.

הסרטון צולם במצלמת אבטחה בפתח המכרה. הרשויות ניסו להסביר למשפחות, בעזרת הסרטון, כמה מסוכן לשלוח צוותי חילוץ לתוך המכרה ולהסתכן בפיצוץ נוסף בדרגה דומה, כמו זה שהרג בסופו של דבר את הלכודים.

פיטר וויטול, מנהל המכרה, אמר כי קרוביהם של הגברים מצאו את הצילומים "מאוד מטרידים". "זה לא היה נחמד. הייתה כמות אדירה של אנרגיה שיצאה מהמכרה וזה נמשך 52 שניות", אמר. "זה היה ממושך והדבר המפחיד הוא שזה כשני קילומטרים וחצי ממקור הפיצוץ". עוצמת הפיצוץ הייתה כה גדולה, עד שהאבק התפשט בכל עמק פייק ריבר.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק