התמונות האחרונות של מפקד דובדבן

בשבוע שעבר נסע עמיקם חורש לקמרון לבקר את חברו, אל"מ (במיל') אבי סיוון. הוא טס עמו במסוק מתקדם ובילה איתו את מה שהתברר כימיו האחרונים - לאחר שהמסוק בו טסו החברים התרסק. "הוא תמיד היה באזור הסכנה", סיפר חברו של אבי. "לא ייאמן שככה זה הסתיים"

עמיקם חורש הוא שכנו וחברו הטוב של אל"מ במילואים אבי סיוון, מפקד דובדבן לשעבר, שנהרג אתמול בהתרסקות מסוקו בקמרון. חורש, שרק בשבוע שעבר ערך ביקור אצל סיוון, לא האמין שהתמונות מהבילויים בקמרון יהיו התמונות האחרונות המשותפות לשניהם.

"הסכנה הייתה כל הזמן ליד אבי", אמר חורש, שהתכוון לעשרות המבצעים בהם לקח חלק סיוון בזמן שפיקד על יחידת דובדבן, "קשה להאמין שככה זה מסתיים".

חבר נוסף של סיוון, יאיר דוד, סיפר כי הוא הוא היה משוכנע שאבי יינצל גם הפעם. "האמנו שכאשר יגיעו אליו המחלצים הוא יסיר את שברי המסוק וישאל 'כמה זמן לקח להם להגיע אליי?'".

סיוון, שנמצא בקמרון כבר עשור, מצא למרבה הצער את מותו במקום אותו אהב. הוא ואשתו טלילה הקימו לצד העסק לייעוץ בטחוני של סיוון, מקלט לקופים שניצלו מציד לא חוקי. כך, מי שסיכן את חייו אלפי פעמים, מת רחוק מביתו - וייקבר ביישוב מצפה הילה, שהוא אחד ממקימיו.