צפו: רגעי הפיצוץ במכרה בניו זילנד

בניו זילנד הולך וגובר החשש לחייהם של 29 הכורים שנלכדו לפני כ-4 ימים בעקבות פיצוץ אדיר. לבני משפחותיהם הוצג היום סרטון שצולם במצלמת אבטחה בפתח המכרה, ובו רגעי הפיצוץ. המטרה: להוכיח להם שעדיין מסוכן לשלוח פנימה צוותי חילוץ. הרובוט שנשלח לבטן האדמה התקלקל אתמול

שעה שג'ון קי, ראש ממשלת ניו זילנד, דיווח לחברי הפרלמנט שהמשטרה מתכוננת לאפשרות של אובדן חיים בפיצוץ המכרה בפייק ריבר, בני משפחותיהם של 29 הכורים שנלכדו תחת הריסות המכרה צפו בצילומים של רגעי הפיצוץ.

הסרטון צולם במצלמת אבטחה בפתח המכרה. הרשויות מנסות להסביר למשפחות, בעזרת הסרטון, כמה מסוכן לשלוח צוותי חילוץ לתוך המכרה ולהסתכן בפיצוץ נוסף בדרגה דומה.

בתיעוד הדרמטי, שמראה את ענן האבק והגז האדיר שיוצא מהמכרה, משתמשת המשטרה המקומית כדי להעביר את המסר שהסיכויים למצוא את הכורים בחיים נהיים "יותר ויותר קודרים ".

החילוץ מתעכב

פיטר וויטול, מנהל המכרה, אמר כי קרוביהם של הגברים מצאו את הצילומים "מאוד מטרידים". "זה לא היה נחמד. הייתה כמות אדירה של אנרגיה שיצאה מהמכרה וזה נמשך 52 שניות", אמר. "זה היה ממושך והדבר המפחיד הוא שזה כשני קילומטרים וחצי ממקור הפיצוץ". עוצמת הפיצוץ הייתה כה גדולה, עד שהאבק התפשט בכל עמק פייק ריבר.

אתמול נודע לבני המשפחות שהרובוט שנשלח לתוך המכרה התקלקל בעקבות מים שנזלו מתקרת המכרה. מצלמה שהוכנסה לבטן האדמה הראתה הרס רב - אך עדיין אין זכר לכורים, ביום הרביעי לאחר הפיצוץ.

צוותי החילוץ ישלחו רובוט נוסף הלילה, שעה שרובוטים נוספים ומתקדמים יותר נשלחים למדינה מארה"ב ומאוסטרליה.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק