מדהים: שבט חדש נחשף באמזונס

צוות פקחי שמורות טבע פרואנים שחיפשו לפני כשנה חוטבי עצים בלתי-חוקיים לא האמינו למראה עיניהם: שתי נשים משבט שהם אינם מכירים. מעקב קצר אחריהן חשף שבט שלם, שמדבר בשפה שאיננה מוכרת ושלא היה לו כל קשר קודם עם העולם החיצון

נתקעו בזמן: באמזונס בפרו נחשף לאחרונה שבט שלא היה מוכר קודם לכן. לאנשי השבט לא היה כל קשר עם העולם החיצון, הם מדברים בשפה שאיננה מוכרת - ואפילו אין להם שם לעצמם.

השבט התגלה על ידי צוות פקחי טבע שחיפשו אחר חוטבי עצים בלתי-חוקיים בג'ונגלים, ונתקלו במקרה בשתי נשים, בנות השבט, כשהן חוצות את הנהר בחיפוש אחר מזון.

מפשעותיהם של הילידים הנוודים מכוסות באזורי-חלציים וטבעות עץ מוכנסות באפיהם ופיותיהם. החוקרים גילו כי הם משתמשים בחניתות ובסכינים כדי לצוד. לאחר שהתגלו, עקבו אחריהם פקחי הטבע וגילו שהם גרים בכפר זמני, בנוי מקנים ועלי דקל.

בכירים בפרו שמרו את קיומו של השבט בסוד בשנה האחרונה, בשמורת הטבע המקומית קוגפאקורי נאהוא נאנטי, כדי שהחוקרים יוכלו ללמוד על מנהגיהם בחשאיות. אתמול הם הסכימו לחשוף את התגלית.

מאיטה קפאק אלאטריסטה, שעובד עם הילידים בפרו על שימור מסורותיהם העתיקות, אמר לעיתון ה"סאן" הבריטי כי: "יש לנו תיעוד מצולם. הצלחנו אפילו לתקשר איתם כדי לראות איך הם מתנהלים ביומיום. הבאנו להם גם כמה כלים בהם הם השתמשו לציד, לדיג ולבישול".

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק