ההרוג בקמרון: מפקד דובדבן לשעבר

"מר דובדבן" הוא שנהרג אמש בהתרסקות המסוק בקמרון. מדובר באל"מ במיל' אבי סיוון, אחד ממפקידה הראשונים והמיתולוגיים של יחידת דובדבן שהתגורר במדינה לצורך עסקים. הוא הותיר אחריו בקמרון פרויקט שהיה קרוב לליבו, בית מחסה לגורילות יתומות שהקים יחד עם אשתו

חילוץ, ארכיון (חדשות 2)

הותר לפרסום: הישראלי ההרוג בתאונת המסוק בקמרון הוא אלוף- משנה במיל' אבי סיוון בן 53. מדובר באחד ממפקדיה הנערצים של יחידת "דובדבן". הוא התגורר במדינה לצרכי עסקים ופעילות התנדבותית.

סיוון מתגורר במדינה עם אשתו מזה מספר שנים. הוא הגיע למקום לפני מספר שנים בתפקיד הנספח הצבאי במדינה וכשסיים את שירותו החליט להישאר עם משפחתו. הוא עסק בעסקים ביטחוניים ולצד זאת פתח עם אשתו בית מחסה לגורילות יתומות.

מסוקו של סיוון התרסק דקות ספורות לאחר ההמראה מעיר החוף דואלה. יחד איתו היו גם עוזרו האישי, שני טייסים ותושבים מקומיים. כוחות ההצלה התקשו להגיע למקום ההתרסקות בגלל תנאי השטח הקשים. משרד החוץ מטפל בהשבת גופתו ארצה.

"קצין יוצא דופן, מר דובדבן"

"הוא היה קצין יוצא דופן ולכן רבים כל כך זוכרים אותו והכינוי שלו היה מר דובדבן", סיפר קצין בכיר במיל' לעיתון "מעריב". "הוא היה גדול מהחיים, חיה רעה, אחד ממקימי היחידה ומאלו הקשורים למורשת הקרב שלה", הוסיף הבכיר.

"גם כשהתקדם בדרגות הוא נשאר קשור ליחידת דובדבן והמשיך לבקר. הוא הכיר את הלוחמים באופן אישי ואהב אותם מאוד. לכולם היה ברור שמדובר בקצין נועז", הוסיף הבכיר לתאר את סיוון. "מדובר באחד הקצינים שלקחו חלק בבלימת הטרור באינתיפאדה הראשונה, ידוע ביצירתיות ובנועזות שלו", אמר עליו בוגי יעלון, השר לעניינים אסטרטגיים.

"פרויקט הצלת הגורילות היה קרוב לליבו. הוא היה מסור מאוד בהקמתו ודיבר עליו בגאווה רבה", אמר אשר קרביץ שהיה שותף בהקמת הפרויקט ההתנדבותי.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק