האם וויליאם וקייט יעמדו בציפיות?

בריטניה סוערת וגועשת לקראת חתונתם הקרובה של הנסיך וויליאם ובחירת ליבו קייט מידלטון. הזוג הצעיר יכול ללמוד לא מעט מיושבי ארמון בקינגהאם על טקסים מפוארים, אך בכל הנוגע לזוגיות יציבה אולי כדי להם לשאת עיניים למקום אחר. הנה סקירה קצרה של נישואי בני המלוכה הבריטית

הנסיך וויליאם וארוסתו קייט מידלטון יחליפו נדרים כבר בקיץ הקרוב. על מוסד הנישואין הם כנראה לא יוכלו ללמוד הרבה מהדורות הבוגרים של בית המלוכה, אבל בכל הקשור לטקסים מרהיבים יש להם חומרי לימוד למכביר. הבריטים כבר מפנטזים.

בשנת 1947 הנסיכה אליזבת' התחתנה עם הסגן פיליפ מאונטבאטן. חתונתם המפוארת הפכה לסמל עבור בריטניה המנצחת של אחרי מלחמת העולם השנייה. החתונה המלכותית רוממה את מצב רוחו של העם והשכיחה את מצבה הכלכלי העגום של הממלכה באותה העת.

החתונה המלכותית בבריטניה - סיקור מיוחד

הנסיכה אן, ביתה של אליזבת' הציבה רף חדש לנישואי המלוכה בשנת 1973. כולם אומנם התרשמו הטקס המהודר של החתונה ואת 100 מיליון האנשים שצפו בטקס שנערך בווסטמינסטר, אך הם ייזכרו בעיקר את העובדה שאן ובעלה, מארק פיליפ, הוכיחו שהגודל לא תמיד נחשב - הם התגרשו כעבור 16 שנה.

הרומנטיקה שבה לרחובות לונדון

הנסיך צ'ארלס וליידי דיאנה ספנסר המנוחה ריגשו את העולם כולו ב-1981 והולידו אגדה חדשה בבריטניה. בממלכה המאוחדת הוכרז על יום חופש במיוחד לכבוד יום נישואיהם, וכולם נשאו מבטם אל הנסיך ו"פשוטת העם". גם היחסים הללו עלו על שרטון והסתיימו בגירושים מתוקשרים.

בשנת 1986 הנסיך אנדרו צירף לארמון בקינגהאם ג'ינג'ית פרועה במיוחד- שרה פרגוסון או בשמה המוכר - פרגי. המלכה סופרת עד היום את נזקי חתונתם שגם כן, מיותר להזכיר, הסתיימה בגירושים.

רחוק מעין הציבור ובעיקר מליבו, ב-2005 הנסיך צ'ארלס נשא לאישה את קמילה בטקס פרטי, שקט ולא מלכותי. בריטניה המרירה התרכזה בשנים האחרונות בהעברת ביקורת על הזוג המלכותי, אך כעת נראה ששוב יש רומנטיקה באוויר. אזרחי בריטניה סופרים את הימים עד לחתונת האגדות של הנסיך וויליאם ובחירת ליבו קייט.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק