פסגת חירום להצלת הטיגריסים בעולם

אוכלוסיית הטיגריסים בעולם הולכת ונכחדת. כדי למנוע את היעלמותם המוחלטת מהעולם במהלך 12 השנים הקרובות, התכנסה בסנט פטרסבורג ועידה מיוחדת בהובלת רה"מ הרוסי ולדימיר פוטין - מי שידוע כחובב בעלי חיים - שמטרתה: להציל את 3200 הטיגריסים שעוד נותרו

ראש הממשלה הרוסי מארח בסנט פטרסבורג פסגה מיוחדת שנועדה לשקם את אוכלוסיית הטיגריסים בעולם - אוכלוסיה שנמצאת על סף הכחדה. באגודה הבינלאומית למען חיות הבר טוענים כי לפני מאה שנה היו בעולם יותר ממאה אלף טיגריסים. עכשיו - על פי הספירה האחרונה - נותרו רק 3,200 בכל רחבי העולם.

זו לא יד המקרה שהוועידה נערכת ברוסיה, זו המדינה היחידה שבה אוכלוסיית הטיגריסים גדלה בשנים האחרונות. רוסיה היא ביתם של 500 טיגריסים, והקרדיט שייך כולו לראש הממשלה ולדימיר פוטין. אם רוסיה היא המצטיינת בנושא - סין היא הגרועה ביותר. מה שהיה בעבר ביתם של מאות, אם לא אלפי טיגריסים, הפך למולדת בוגדנית עבור כמה עשרות.

ועידת חירום להצלת הטיגריסים

הסיבה המרכזית להיעלמותם של הטיגריסים מסין היא האמונה הרווחת שם בסגולות הרפואיות שניתן להפיק מאיבריהם של הטיגריסים. גם הפרוות היוקרתית שלהם נמכרות שם בשוק השחור. מלבד רוסיה, בוועידה הזו משתתפים נציגים מבנגלדש, קמבודיה, אינדונזיה, סין, הודו ועוד מדינות מאסיה.

האגודה מזהירה שאם לא תצא מסנט פטרסבורג יוזמה בינלאומית, חתולי הבר הגדולים האלה ייעלמו מהעולם ב-12 השנים הקרובות. על פי התכניות, 350 מיליון דולר שיוקצו לטובת הצלת הטיגריסים יספקו בחמש השנים הקרובות את חבל ההצלה של אוכלוסיית הטיגריסים הנכחדת.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק