המטוס התרסק, הכבד להשתלה ניצל

מטוס קל שהוביל כבד אדם להשתלה התרסק אתמול בשדה התעופה בבירמינגהאם, אנגליה, כשניסה לנחות בתנאי ערפל קשים. הטייס וסגנו נפצעו בהתרסקות, אולם כוחות ההצלה הצליחו לחלץ את הכבד ללא פגע ולהעביר אותו לניתוח - שהסתיים בהצלחה והציל חיים

ההתרסקות הצילה חיים - פעמיים: בהתרסקות מטוס קל אתמול בשדה התעופה בבירמינגהאם, בריטניה, נפצעו הטייס וטייס המשנה, אולם הכבד להשתלה שהועבר במטוס לא נפגע כלל – ושימש להצלת חיים עוד באותו יום.

האירוע התרחש אתמול בבוקר, בשעה שהמטוס ניסה לנחות בשדה התעופה בתנאי ראות קשים וערפל כבד. במהלך ניסיון הנחיתה, פגע הטייס בקרקע והמטוס עלה בלהבות. מעוצמת הפגיעה נפצעו שני הטייסים, אולם הנכס החשוב ביותר שהיה על המטוס – כבד אדם שיועד להשתלה – לא נפגע כלל, חולץ מההריסות והועבר לביצוע הניתוח בבית החולים.

דובר בית החולים בבירמינגהאם מסר אתמול בערב כי ההשתלה בוצעה בהצלחה והגבר שבגופו בוצעה ההשתלה נמצא במצב יציב. "צוות המנתחים מבקש להודות לטייס ועמיתו על אומץ הלב שלהם", נמסר מבית החולים. "מחשבותינו נתונות להם ולמשפחותיהם. בנוסף אנו מבקשים להודות למכבי האש ולחשיבה המהירה שלהם, שהצילה את האיבר מתוך הלהבות".

מהמשטרה נמסר כי "ברגע שהנפגעים הועברו למקום מבטחים, חילצנו את האיבר להשתלה, ואז העברנו אותו לבית החולים תחת ליווי משטרתי".

עד ראייה להתרסקות סיפר כי "כשהמטוס התקרב למסלול הנחיתה הוא נטה לצד אחד. ברגע שהוא פגע בקרקע פרצו להבות שהפכו מיד לכדור אש ענק". עובד בשדה התעופה תיאר את המחזה שלאחר ההתרסקות, ואמר כי "כל מה שיכולתי לראות הוא הזנב של המטוס, היתר עלה באש".