היסטוריה: האפיפיור מתיר שימוש בקונדום

מהפכה של ממש בנצרות: ספר חדש שייצא בקרוב מביא מדבריו של האפיפיור בנדיקטוס ה-16, שאמר כי במקרים נדירים הוא מתיר להשתמש באמצעי מניעה. עם זאת, הוא מדגיש בדבריו כי ההיתר אמור למנוע את התפשטות נגיף האיידס "ולא להפוך את המיניות לבנאלית", כלשונו

אפיפיור מודרני, בנדיקטוס ה-16 (חדשות 2)

מהפכה בנצרות: על רקע מלחמת החורמה שניהלה הכנסייה נגד שימוש באמצעי מניעה בעשרות השנים האחרונות, שימוש אותו הגדיר "התנהגות מסוכנת", הודיע במפתיע האפיפיור בנדיקטוס ה-16: "המאמינים יכולים להשתמש בקונדום, אבל רק במקרים נדירים".

האמירה הבלתי שגרתית של האפיפיור תפורסם בספר חדש שייצא בקרוב לאור, בו הוא מפרט על ההיתר. "שימוש באמצעי מניעה הוא אינו פתרון מוסרי", מסביר האפיפיור, "אבל שימוש בקונדומים עם זונות ממין זכר הוא בהחלט מוצדק - זאת כדי לצמצם את סיכויי ההדבקה באיידס". מומחים לנצרות מסבירים כי החלטתו של בנדיקטוס ה-16 נובעת מעובדה שהוא רוצה להצטייר כאפיפיור שמתאים את עצמו לרוח התקופה.

העמדה החדשה של האפיפיור אמנם הפתיעה את המאמינים, אבל עתה מתברר שבשנים האחרונות התירו כמרים אפריקנים למאמיניהם להשתמש בקונדום מאותה סיבה עליה הצהיר האפיפיור - מניעת התפשטותו של נגיף האיידס. כמרים אפריקנים רבים סיפרו שבנדיקטוס ידע על האישור, אך החליט שלא להתערב. 

 רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק