המלך צ'ארלס? העם רוצה את וויליאם וקייט

לבית המלוכה הבריטי יש חוקים נוקשים, אבל העם רוצה דווקא את הנסיך וויליאם וארוסתו הטרייה קייט בתור המלך והמלכה במקום צ'ארלס וקמילה. בנוסף קובעים 76% מנתיני הממלכה כי דיאנה הייתה מרוצה מבחירת בנה. צ'ארלס דווקא אומר: "קמילה אכן יכולה להיות מלכה ביום מן הימים"

המלך צ'ארלס והמלכה קמילה? העם בבריטניה מעדיף ללא כל ספק את המלך וויליאם והמלכה קייט - כך לפחות עולה מסקר חדש שערך העיתון "ניוז אוף דה וורלד".

למעלה ממחצית מהבריטים (55%) מעדיפים שוויליאם יהיה המלך הבא של אנגליה במקום אביו, הנסיך צ'ארלס, הנמצא מזה 56 שנה ראשון בתור לירושת הכתר. רק 19% מהבריטים תמכו בהעברת הכתר לצ'ארלס ולרעייתו. 7% מהבריטים תומכים דווקא בהארי, אחיו הצעיר של וויליאם, כמועמד לתפקיד המלך הבא.

ממצאי הסקר מגיעים שעות ספורות לאחר התבטאותו של צ'ארלס על כך ש"קמילה עשויה לשמש כמלכה". הנסיך המבוגר התראיין לתוכנית טלוויזיה אמריקנית, ובתשובה לשאלה בעניינה של קמילה היסס מעט, ואז אמר: "כן, אני מניח, אה... הדוכסית קמילה בהחלט יכולה לשמש כמלכת אנגליה ביום בו אתפוס את כס המלוכה".

76% מהבריטים: דיאנה הייתה מרוצה מקייט

צ'רלס נישא לקמילה שנים לאחר מותה של הנסיכה דיאנה ב-1997. הממשלה הקודמת, בראשות מפלגת הלייבור, שללה את האפשרות למנות את קמילה למלכה, אפשרות שעוררה זעם רב בקרב הציבור הבריטי. הסיבה המרכזית להחלטת הממשלה הייתה מותה הטרי של הנסיכה מווילס, דיאנה.

גורמים בממלכה טוענים כי צ'ארלס תמיד האמין כי בחלוף מספיק זמן תוכל לשמש קמילה כמלכה וכי בשנים האחרונות היא אכן הצליחה לשקם במידה מסוימת את התדמית שלה.

בעבר ארמון בקינגהאם הדף את השאלות סביב היורשת למלכה, ומסר כי קמילה לעולם לא תוכתר למלכה ותמשיך לשאת את התואר "נסיכה".

ואם כבר סקרים, 76% מהבריטים סבורים שדיאנה, הנסיכה מווילס ואמו של וויליאם, "הייתה מרוצה מהבחירה של בנה לכלה". 63% מהנשאלים חשבו שנישואיהם של וויליאם וקייט יהיו מאושרים יותר מאלו של אביו ואמו.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

החתונה שמסעירה את בריטניה: 

עכשיו זה רשמי: הנסיך ויליאם וחברתו קייט יתחתנו בקיץ

מבוכה בארמון: הנסיכה קייט נחשפת בתמונות מהעבר

קייט מידלטון: מסטודנטית מצטיינת למלכת אנגליה

בזמן חתונת הנסיך: הבריטים בחופש

הסקוטלנד יארד מאבטח את הנסיכה קייט

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק