קמפיין בוטה בספרד: "להצביע זה תענוג"

צעירי המפלגה הסוציאליסטית של קטלוניה, ספרד, החליטו לעודד את אזרחי ספרד לצאת להצביע בבחירות האזורית בדרך מקורית במיוחד. בסרטון שלפניכם, המעורר סערה אדירה בספרד, נראית צעירה המגיעה להצביע בקלפי, מתלהטת ומגיעה למה שנראה כמו סיפוק מיני ממש. הפוליטיקאים הספרדים זועמים: "זו התקפה על כבודן של נשים"

ביקורת רבה נשמעת בספרד בימים אלה בעקבות סרטון וידאו שהופץ ע"י צעירי המפלגה הסוציאליסטית בקטלוניה, הקורא לאזרחים לצאת ולהצביע. הסיבה: הסרטון מציג צעירה המגיעה לאורגזמה תוך כדי הצבעה בקלפי.

הסרטון שלפניכם תופס כותרות נרחבות בספרד בימים האחרונים. בווידאו נראית צעירה המגיעה לקלפי להצביע בבחירות האזוריות, שיתקיימו בסוף החודש. אלא שבמהלך הכנסת הפתק למעטפה, עבור המפלגה הסוציאליסטית כמובן, מתלהטת הצעירה הנאה, נאנחת ומגיעה למה שנראה כמו סיפוק מיני. הסרטון מסתיים בסיסמה: "להצביע זה תענוג".

"אם זה היה נכון - היו הרבה יותר מצביעים"

פוליטיקאים הן מהמפלגה הסוציאליסטית והן מהאופוזיציה תקפו את הקמפיין החדש. השר לענייני שיוויון, חבר המפלגה הסוציאליסטית, התבטא בעדינות ואמר כי "הסרטון הזה הוא שקר. אם הוא היה נכון, אוכלוסיית המצביעים הייתה עולה באופן דרמטי, אך זהו פרסום מטעה". מנהיגת המפלגה השמרנית בקטלוניה, אליסיה סאנצ'ז-קמאצ'ו, אמרה שמדובר ב"התקפה על כבודן של נשים". שר הבריאות הסוציאליסטי קרא לכל המפלגות "להראות כבוד כלפי נשים ולנהוג באחריות".

לעומת כל המבקרים, היו כמה פוליטיקאים שדווקא תומכים בסרטון החצוף. "אם זה מעודד אנשים להצביע, זה דבר טוב", אמר חוזה מונטייה, מנהיג המפלגה הסוציאליסטית בקטלוניה. ואילו מנהיג הירוקים אמר בחיוך כי "יהיה קשה מאד להגיע לאורגזמה מהצבעה עבור כל אחד מהמועמדים, כולל אותי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק