הסקוטלנד יארד מאבטח את הנסיכה קייט

הנסיכה לעתיד החדשה של בריטניה, קייט מידלטון, מתרגלת למעמד החדש וזוכה גם לפמלייה חדשה. החל מאתמול מלווים אותה במשך 24 שעות ביממה 4 שומרי ראש מטעם הסקוטלנד יארד. ובתוך כך, בריטניה סוערת בעקבות התבטאות של הנסיך צ'ארלס, לפיה יש אפשרות שקמילה רעייתו תהיה המלכה

אבטחה צמודה: כיאה לנסיכה לעתיד, זוכה החל מהשבוע קייט מידלטון, ארוסתו של הנסיך וויליאם, לשמירה צמודה של הסקוטלנד יארד, שירות הביטחון של הממלכה הבריטית. את הפמליה החדשה חנכה מידלטון כשנסעה אתמול לבקר את הוריה.

פמליית המאבטחים כוללת שני שוטרים ושתי שוטרות שילוו את קייט 24 שעות ביממה לכל מקום אליו תרצה להגיע. ההגנה המלכותית תמומן מכספי משלם המיסים כמובן. בנוסף למאבטחים הצמודים, קצינים חמושים יסיירו כל העת סמוך לביתה של מידלטון בניוברי.

"קייט מסתדרת נהדר עם שומרי הראש החדשים שלה", אמר מקור בארמון המלוכה. "היא הרי תבלה הרבה זמן בחברתם", הוסיף.

הנסיך צ'ארלס: "קמילה יכולה להיות מלכה"

אירוסיו של וויליאם אולי איחדו מחדש את הציבור הבריטי סביב בית המלוכה שלו, אבל התבטאות חדשה של הנסיך הפחות פופולארי, צ'ארלס, מאיימת להעיב על השמחה. צ'רלס התראיין לתוכנית טלוויזיה אמריקנית, ובתשובה לשאלה בעניינה של קמילה היסס מעט, ואז אמר: "כן, אני מניח, אה... הדוכסית קמילה בהחלט יכולה לשמש כמלכת אנגליה ביום בו אתפוס את כס המלוכה".

צ'רלס נישא לקמילה שנים לאחר מותה של הנסיכה דיאנה. הממשלה הקודמת, בראשות מפלגת הלייבור, שללה את האפשרות למנות את קמילה למלכה, אפשרות שעוררה זעם רב בקרב הציבור הבריטי. הסיבה המרכזית להחלטת הממשלה הייתה מותה הטרי של הנסיכה מווילס, דיאנה.

גורמים בממלכה טוענים כי צ'ארלס תמיד האמין כי בחלוף מספיק זמן תוכל לשמש קמילה כמלכה וכי בשנים האחרונות היא אכן הצליחה לשקם במידה מסוימת את התדמית שלה.

למרות ההתבטאות יוצאת הדופן דוברים רשמיים מטעם בית המלוכה דאגו לצנן את הסערה. "דבר לא השתנה וכצ'ארלס ימונה למלך אין כוונה למנות את קמילה למלכה", מסר דובר רשמי של בית המלוכה. "עם זאת הממשלה שתיבחר כשיעמוד העניין על הפרק היא שתכריע בעניין", הוסיף הדובר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

החתונה שמסעירה את בריטניה: 

עכשיו זה רשמי: הנסיך ויליאם וחברתו קייט יתחתנו בקיץ

מבוכה בארמון: הנסיכה קייט נחשפת בתמונות מהעבר

קייט מידלטון: מסטודנטית מצטיינת למלכת אנגליה

בזמן חתונת הנסיך: הבריטים בחופש

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק