קולומביה נגד שחרור סא"ל יאיר קליין: לא נשב בחיבוק ידיים

בקולומביה סוערות הרוחות לאחר שחרורו של הקצין הישראלי מהכלא הרוסי. "לא נשב בחיבוק ידיים", הבטיח שר המשפטים שבוחן אופציות להסגיר את קליין לקולומביה, שם נגזרו עליו 11 שנות מאסר

יום לאחר ששוחרר סא"ל (במיל') יאיר קליין מהכלא ברוסיה, בו שהה יותר משלוש שנים, מבטיחים בקולומביה כי לא יוותרו כל כך בקלות על הסגרת הקצין הישראלי, שהורשע באימון שכירי חרב של סוחרי סמים.

הבוקר (שעון ישראל) התייחס לראשונה שר המשפטים של קולומביה, הרמן ורגס ייראס, לשובו של קליין לישראל ונשמע נחרץ במיוחד. "לא נשב בחיבוק ידיים", הבהיר השר והוסיף כי השלטונות במדינה בוחנות אופציות על מנת להסגיר את הקצין לקולומביה, שם נגזרו עליו 11 שנות מאסר.

"מה שאתה רואה כאן זה לא בית סוהר, אלא חדר מעצר", סיפר אמש קליין בריאיון ראשון לחדשות 2 על התקופה מאחורי הסורגים. "ישבתי על מיטה עם פסים מברזל שחרצו את גופי, היה לי קור אימים והתחילו לי פגיעות עצביות". קליין מוסיף שבמשך כשנה הוא לא אכל ובשל כך מצבו הרפואי הורע במיוחד. "עלה לי הלחץ דם ל-230, והסוכר שלי טיפס לרמה של 190. לא קיבלתי טיפול רפואי והעור היה תלוי עליי".

לבני מנעה את שחרורו של קליין?

סא"ל קליין שהיה קצין מצטיין בחטיבת הצנחנים, טען עם שחרורו שממשלת ישראל מנעה את שחרורו לאחר מספר חודשים בהם שהה במעצר. "הרוסים ביקשו מהממשלה שתשלח מסמך שהייתי מפקד ביחידה ללוחמה בטרור וקצין מצטיין". סיפר קליין, וטען כי מי שסירבה לחתום על המסמך הזה היא לא אחרת מאשר ציפי לבני - שרת החוץ באותה תקופה.

קליין הדגיש כי הוא לא מתכוון לנוח מעסקי הנשק והאימונים אותם הוא מספק. "צריך להתחיל להתפרנס מחדש", אמר קליין, שמתכנן גם להרחיב את עיסוקיו לתחום הספרות. "אני מתכנן להוציא שני ספרים על הפעילות שלי - ומה שיהיה כתוב בהם יזעזע את כל המדינה. אני ממליץ לכולם להיכנס לכוננות, כי יש לי הוכחות להכל", סיכם קליין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק