מה הקשר בין אקסים, אסתמה ופייסבוק?

נער איטלקי הסובל מקוצר נשימה התקשה להתמודד עם העובדה שחברה שלו זרקה אותו מחייה ומהפייסבוק. הוא פתח חשבון פיקטיבי, החל לעקוב אחר הפעילות שלה ברשת החברתית וגילה על הקשרים החדשים של עם מאהבים צעירים. התוצאה: לחץ שהוביל להתקפי אסתמה חמורים ואשפוז בבית החולים

על פייסבוק ובעיות בריאות.אילוסטרציה (חדשות 2)

אמרו לנו כבר שההתמכרות לפייסבוק עלולה לגרום דווקא לניכור חברתי ולדיכאון, אך עכשיו מזהירים מומחים שייתכן והאתר הפופולרי יכול אפילו להשפיע על מצבנו הבריאותי.

רופאים באיטליה דיווחו לאחרונה על נער בן 18 שסבל מקוצר נשימה חמור בעקבות הגלישה ברשת החברתית. החולה, שמטופל בהצלחה מגיל קטן בכדורים ומשאפים, התלונן על התקפי האסתמה שהחריפו לאחר שהחברה שלו לשעבר מחקה אותו מרשימת החברים בפייסבוק.

הצעיר התקשה להתמודד עם הפרידה והחל לעקוב אחר הפעילות שלה באמצעות שם חשבון מזויף. כאשר גילה שהיא מצרפת עוד ועוד בחורים צעירים וראה את התמונות החדשות שלה, הגוף שלו גם כן לא יכול היה לשאת את שברון הלב והוא נשאר "חסר נשימה".

על לחץ ותפקוד ריאות

המומחים שבדקו אותו ניסו לברר תחילה האם גורם סביבתי אחר החמיר את מצבו, אך שללו את האפשרויות. לאחר מכן בדקו את תפקוד הריאות שלו לפני ואחרי שהתחבר לעמוד של האקסית בפייסבוק וגילו כי אכן ישנם הבדלים משמעותיים.

כמובן שהקשר בין ההחמרה במצבו הבריאותי של הצעיר והגלישה באתר אינו ישיר. בעבר נמצא כבר כי מתח ולחץ עלולים לגרום להתקפי אסתמה, וזה, כך אומרים רופאיו של הנער, מה שעורר את קוצר הנשימה. "זו אומנם הפעם הראשונה אבל שאנו נתקלים בבעיה כזו", הם מודים ומוסיפים: "אבל סביר להניח שאם הוא היה רואה את החברה לשעבר עוברת ברחוב גם כן הוא היה מראה את אותם הסימפטומים. כנראה שבתקופה בה אנו חיים - גם תמונה במחשב עושה את אותו הנזק".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק