מיוחד: האיטי מתמודדת עם הכולירה

המהומות בהאיטי לא נרגעות, גם תשעה חודשים אחרי רעידת האדמה. מגפת הכולירה שפוקדת את המדינה גורמת לעשרות אנשים לקפח את חייהם מדי יום, ופתרון לא נראה באופק. בעקבות כך תושבי האיטי יוצאים לרחובות ותוקפים את אנשי האו"ם, משום שהם מאמינים כי הם אחראים להתפרצות המגיפה. צפו בדיווח המיוחד לאולפן שישי

תשעה חודשים אחרי רעש האדמה שפקד את האיטי - עדיין לא חזר השקט למדינה. בשבועות האחרונים עוסקים כל תושבי המדינה במגיפת הכולירה שתוקפת את המדינה. המגיפה הנוראה הביאה למותם של אלפים, כאשר למרבה הצער היא נמצאת לפני השיא. השמועה האחרונה שמתרוצצת במדינה גורסת כי החיילים הנפאלים שהגיעו למדינה הם אלה שהפיצו את המגפה.

לאחר התגלגלות השמועה, יוצאים אלפים לרחובות על מנת למחות, בעיקר על המצב העגום בו הם נמצאים, כאשר גם כוח השיטור הישראלי שהגיע להאיטי לפני כשלושה חודשים מבין שהמצב רק יילך וידרדר. סנ"צ מאיר עמית, מפקד כוח השיטור במדינה, מסביר כי התושבים החלו לאחרונה לתקוף את כוחות האו"ם. "ראינו מחזות של אינתיפאדה", הוא מתאר את זריקת האבנים והאלימות.


התחזיות השחורות - מציאות בשטח

בבית החולים המרכזי בפורט או-פרינס, המציאות העגומה היא התמונה בשטח. במחלת הכולרה הזמן הוא גורם מרכזי, ואם הטיפול הרפואי מתעכב המוות יכול להגיד בתוך שעות. בבית החולים מדווחים על קריסתו של המערך הרפואי, וארגוני הסיוע מתחילים להיערך לשיא המגיפה ולמותם של אלפים.

הבעיה בהאיטי, היא שהם מסתמכים אולי קצת יותר מדי על ארגוני הסיוע, מכיוון שכל הפוליטיקאים עסוקים כרגע במערכת בחירות מלאת יצרים, ואיש מהבכירים במדינה לא עוצר רגע לטפל בבני עמו ובמדינה שהולכת ושוקעת אל מול גל המחלות והעוני, אלא עסוק בעיקר בגיוס קולות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק