יאיר קליין מדבר לראשונה מאז שחרורו מהמעצר

אחרי שלוש שנים בכלא במוסקבה, יאיר קליין שוחרר ממעצר. קליין יצא מבין חומות בית-הסוהר עייף, אבל בתחושה של אדם שחייו ניצלו שוב, ברגע האחרון. קליין משוכנע: אם הייתי מוסגר לקולומביה, היו רוצחים אותי. קליין גם סיפר לאולפן שישי על תוכניותיו להמשך: "אוציא ספרים שיזעזעו את ישראל

סא"ל (במיל') יאיר קליין נחת הלילה בנתב"ג לאחר ששוחרר מהכלא הרוסי, והתקבל בחום על ידי בני משפחתו וחבריו. בשיחה ראשונה עם כלי תקשורת בישראל, הוא סיפר לחדשות 2 על החוויות שעברו עליו במשך התקופה הארוכה, יותר מאלף ימים, בה שהה במעצר - לטענתו מכיוון שנרדף על ידי השלטונות בקולומביה, שם היה אמור לשאת עונש מאסר של 11 שנים בגין אימון ואספקת נשק לשכירי חרב של קרטלי הסמים.

"מה שאתה רואה כאן זה לא בית סוהר, אלא חדר מעצר", מספר קליין. "ישבתי על מיטה עם פסים מברזל שחרצו את גופי, היה לי קור אימים והתחילו לי פגיעות עצביות". קליין מוסיף שבמשך כשנה הוא לא אכל ובשל כך מצבו הרפואי הורע במיוחד. "עלה לי הלחץ דם ל-230, והסוכר שלי טיפס לרמה של 190. לא קיבלתי טיפול רפואי והעור היה תלוי עליי".

ציפי לבני מנעה את שחרורו של קליין?

סא"ל קליין שהיה קצין מצטיין בחטיבת הצנחנים, טען עם שחרורו שממשלת ישראל מנעה את שחרורו לאחר מספר חודשים בהם שהה במעצר. "הרוסים ביקשו מהממשלה שתשלח מסמך שהייתי מפקד ביחידה ללוחמה בטרור וקצין מצטיין". סיפר קליין, וטען כי מי שסירבה לחתום על המסמך הזה היא לא אחרת מאשר ציפי לבני - שרת החוץ באותה תקופה.

קליין הדגיש כי הוא לא מתכוון לנוח מעסקי הנשק והאימונים אותם הוא מספק. "צריך להתחיל להתפרנס מחדש", אמר קליין, שמתכנן גם להרחיב את עיסוקיו לתחום הספרות. "אני מתכנן להוציא שני ספרים על הפעילות שלי - ומה שיהיה כתוב בהם יזעזע את כל המדינה. אני ממליץ לכולם להיכנס לכוננות, כי יש לי הוכחות להכל", סיכם קליין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק