שר הפנים הגרמני: מטען הנפץ בנמיביה - תרגיל אבטחה

נמל התעופה בנמיביה עמד על הרגליים במשך שעות, אירופה כולה נכנסה לכוננות - אך היום מודיע שר הפנים הגרמני: ה"מטען" - נועד לתרגל את נהלי האבטחה בנמל התעופה. עדיין לא ידוע איזה גוף ביטחוני תרגל את נהלי האבטחה

אזעקת שווא: החפץ החשוד שנמצא אתמול בשדה התעופה בנמיביה, סמוך למטען שיועד לעלות על טיסה למינכן שבגרמניה, נועד לבדוק את אמצעי האבטחה במקום - כך הודיע היום רשמית שר הפנים הגרמני תומר דה-מזייר.

בשלב זה עדיין לא ברור איזה גורם ביטחוני ביצע את "בדיקת העירנות", שהקפיצה את נמל התעופה במדינה האפריקנית, וכך גם את אירופה כולה.

אתמול אותרה מזוודת נפץ בנמל התעופה בנמיביה, רגע לפני שהועמסה על תא המטען שהיה בדרכו למינכן על גבי מטוס של חברת "אייר-ברלין". עובדי הביטחון איתרו מזוודה חשודה שעברה במכונת השיקוף בנמל התעופה בבירה ווינדהוק, בתוכה הסתתרו חוטים חשודים וסוללות. עם גילוי המזוודה הוחלט לדחות את הטיסה ונפתחה חקירה בניסיון לגלות מי עומד מאחורי המטען.

גורמי הביטחון הצליחו לנטרל את שעון העצר שפעל במזוודה, אך על פי הדיווחים ברשתות זרות לא היו בו חומרי נפץ. היום מתברר כי מדובר היה בתרגיל שנועד לבדוק את עירנותם של עובדי נמל התעופה.

"פיגוע בגרמניה - עוד החודש"

שלשום הזהיר שר הפנים הגרמני מפני מתקפת טרור שמאיימות על גרמניה. הראשונה בהן, לדבריו של השר תומס דה מייזר, אמורה לצאת לפועל עוד החודש. "מהיום, תהיה נוכחות משטרתית מורגשת - אני מרגיש שזה חשוב להסביר את זה לאזרחים", אמר שר הפנים במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינס.

המידע על מתקפה המתוכננת לסוף החודש, הגיעה לידי רשויות הביטחון הגרמניות מ"גורמים זרים", אמר דה מייזרה. "מאז 2010, גורמי הביטחון שמו לב לעוד ועוד סימנים שארגון הטרור אל קעידה, מתכנן התקפות בארצות הברית, באירופה כולה ובגרמניה בפרט".

אירופה כולה נמצאת בכוננות ביטחונית כבר מספר שבועות, אבל הפעם, טוען שר הפנים הגרמני, מדובר במידע קונקרטי על מתקפה מתוכננת: "אנו יודעים עכשיו יותר פרטים ורמזים על הסכנה. זו הערכה שמקובלת על כל שירותי הביטחון שטוענים כי אנחנו מתמודדים עכשיו עם מצב חדש".

בקיץ נחשפה פרשת המסגד הגרמני בהמבורג, שממנו יצאו מספר צעירים מוסלמים לקורסי השתלמות בפקיסטן, שם על פי החשד, הם קיבלו הכשרה צבאית ורעיונית. חלקם שבו לגרמניה וסוכנויות המודיעין בכל רחבי אירופה העלו את הכוננות בחודשים האחרונים.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק