ניו זילנד: 27 לכודים בהתמוטטות מכרה פחם

אחרי שהעולם עקב בדריכות אחר חילוצם של הכורים בצ'ילה, הופכת היום ניו-זילנד למוקד התעניינות דומה: 27 כורים נלכדו בבטן האדמה בעקבות פיצוץ שאירע במכרה פחם במדינה. דיווחים על שני הרוגים בהתמוטטות, לא ידוע מה עלה בגורל הלכודים. צפו בתמונות הראשונות מזירת האירוע

שוב, עשרות כורים לכודים מתחת לאדמה: 27 כורים נלכדו בעקבות פיצוץ שאירע במכרה פחם בניו-זילנד. שני בני אדם נוספים שעמדו בפתח המכרה הצליחו להימלט לפני שקרס. על פי הדיווחים לפחות אחד מהכורים נהרג, גורלם של היתר עדיין לא ברור.

כוחות גדולים של כיבוי אש, חילוץ, משטרה וטיפול רפואי נמצאים בזירת האירוע בניסיון לחלץ את הלכודים. גם משפחותיהם המודאגות של הכורים הגיעו למקום כדי לעקוב מקרוב אחר המתרחש.

מנהל המכרה פטר ויטל אמר לאחר האירוע כי שני הכורים שהצליחו לצאת מהמכרה נלקחו לחקירה בניסיון לגלות מה הביא לפיצוץ החזק. השניים סובלים לדבריו מפציעות קלות וסיפרו שלא הצליחו ליצור קשר עם שאר הכורים הלכודים.

קילומטר וחצי מתחת לאדמה

"אנחנו לא יודעים באיזה עומק אירע הפיצוץ, אך ללא ספק מדובר בפיצוץ גדול", אמר ראש עיריית המחוז בו התרחש האירוע. על פי הערכת כוחות החילוץ, הלכודים נמצאים יותר מקילומטר וחצי מתחת לאדמה.

שר האנרגיה במדינה סיפר לכלי התקשורת כי הפיצוץ אירע בשעה 15:45 על פי זמן מקומי וכי לא ברור עדיין מצבם של הלכודים. לדבריו, הכורים שנלכדו היו במשמרת אחר הצהריים. השר הוסיף כי קיימות מנהרות חילוץ מהמכרה, אך טרם ברור אם ללכודים קיימת גישה אליהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק