מצלמה חדשה תזהה פושעים - לפי העין

מצלמה חדשה שנכנסה לשימוש במשטרת ניו יורק אמורה לסייע לזהות חשודים בפשע. הטכנולוגיה המתקדמת שבה משתמשים השוטרים סורקת את גלגל העין ומביאה לזיהוי מדויק ולמניעת מקרים של גניבת זהות. גם הפעם, כצפוי, מואשמת המשטרה בפגיעה בפרטיות, אבל למרות הכל - הפרויקט כבר יצא לדרך

זהו סורק העין שהופך כעת לאימת כל הפושעים (CNN)

שמים עליהם עין: משטרת ניו יורק, הידועה במאבקה הבלתי מתפשר נגד הפשע, החליטה לאחרונה להוסיף אמצעי נוסף שנועד לנהל מעקב אחרי חשודים בפשע ולזהות אותם ביתר קלות. לאחרונה החליטה ה-NYPD לצלם את עיניהם של החשודים, לצד השיטות הרגילות של לקיחת טביעות אצבעות וצילומי פרופיל.

"מדובר במערכת מורכבת מאוד", מספר מפקח המשטרה המקומית ריימונד קלי. "אנחנו רוצים לוודא שאנחנו מביאים את האדם הנכון בפני השופט וזו אחת השיטות המדויקות ביותר, מהבחינה המדעית, כדי להגיע לזיהוי מדעי", מוסיף קלי.

מאחורי דבריו של קלי עומדים שני אירועים מביכים שקרו למשטרה לאחרונה, כשאסירים הצליחו לברוח מבית הסוהר רק בזכות שהצליחו להשתמש בזהות בדויה. באמצעות צילום העין, מקווים במשטרה למנוע מקרים כאלה בעתיד.

על פי שיטת צילומי העין החדשה, יידרש כל חשוד בעת מעצר להסתכל ישירות לתוך מכשיר דמוי משקפת שיצלם לו את גלגל העין. התמונה תשמר במחשבי המשטרה ובעתיד, כאשר יהיה הצורך לבדוק את זהותו של הפושע, יהיה זה המחשב שישווה בין תמונות גלגלי העין וינסה למצוא התאמה.

כמובן שגם במקרה הזה קמות קבוצות למען זכויות אדם שטוענות כי מדובר בפגיעה בפרטיות. "אין לנו שום כוונה לפגוע בפרטיות של אף אחד", טוען קלי. עכשיו, למרות המחאות, יוצא הפרויקט לדרך ונראה שהחל מעכשיו לפושעים בניו יורק לא הולכים להיות חיים קלים במיוחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק