מתקפת טרור על גרמניה "עוד החודש"

שר הפנים הגרמני כינס היום מסיבת עיתונאים בהולה, בה הודיע שארגוני הבטחון גילו תוכנית לבצע סדרת פיגועי טרור ברחבי המדינה. הפיגוע הראשון היה אמור לצאת לדרך כבר בחודש הבא

הטרור מאיים על גרמניה (רויטרס)

שר הפנים הגרמני מזהיר היום ממתקפות טרור שמאיימות על גרמניה. הראשונה בהן, לדבריו של השר תומס דה מייזרה, אמורה לצאת לפועל עוד החודש. "מהיום, תהיה נוכחות משטרתית מורגשת - אני מרגיש שזה חשוב להסביר את זה לאזרחים", אמר שר הפנים במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינס.

המידע על מתקפה המתוכננת לסוף החודש, הגיעה לידי רשויות הביטחון הגרמניות מ"גורמים זרים", אמר דה מייזרה. "מאז 2010, גורמי הביטחון שמו לב לעוד ועוד סימנים שארגון הטרור אל קעידה, מתכנן התקפות בארצות הברית, באירופה כולה ובגרמניה בפרט".

מידע קונקרטי על מתקפה מתוכננת

אירופה כולה נמצאת בכוננות ביטחונית כבר מספר שבועות, אבל הפעם, טוען שר הפנים הגרמני, מדובר במידע קונקרטי על מתקפה מתוכננת: "אנו יודעים עכשיו יותר פרטים ורמזים על הסכנה. זו הערכה שמקובלת על כל שירותי הביטחון שטוענים כי אנחנו מתמודדים עכשיו עם מצב חדש".

בקיץ נחשפה פרשת המסגד הגרמני בהמבורג, שממנו יצאו מספר צעירים מוסלמים לקורסי השתלמות בפקיסטן, שם על פי החשד, הם קיבלו הכשרה צבאית ורעיונית. חלקם שבו לגרמניה וסוכנויות המודיעין בכל רחבי אירופה העלו את הכוננות בחודשים האחרונים.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק