בריטניה: ילד בן 4 מצא מטמון ששווה מיליונים

הכירו את ג'יימס הייאט, מי שאולי אפשר לקרוא לו "הילד עם הכי הרבה מזל בעולם". הבריטי בן ה-4 השתמש בפעם הראשונה בחייו בגלאי המתכות של סבו ומצא אוצר של ממש: תליון מוזהב מהמאה ה-16 שייתכן והיה שייך למשפחת המלוכה. שווי המטמון מוערך בכ-2.5 מיליון פאונד

הילד ששווה מיליונים. ג'יימס הייאט (daily mail)

ג'יימס הייאט הוא אומנם רק בן 4, אבל ייתכן שכבר בקרוב מאוד ירוויח את המיליון הראשון שלו. הילד הבריטי גילה אוצר נדיר, תליון מוזהב ועתיק, שעל פי ההערכות שווה כ-2.5 מיליון פאונד.

לפני כשנה יצא ג'יימס הקטן יחד עם אביו וסבו לטיול, במסגרתו ביקשו למצוא מטמונות חבויים באדמה. כאשר לקח לידיו החוקר נמוך הקומה את גלאי המתכות בפעם הראשונה הוא שמע צליל משמח במיוחד. "הגלאי התחיל לעשות ביפ, ביפ, ביפ", תיאר בהתרגשות ג'יימס.

השלושה חפרו נמרצות בקרקע וכאשר הגיעו לעומק של 20 סנטימטרים בלבד נגלה בפניהם מחזה מרהיב: תליון נוצץ המכוסה בבוץ. "בהתחלה לא האמנתי", שיחזר האב המאושר. "חשבתי שזו מתיחה, אבל תוך זמן קצר הבנתי שמדובר בזהב".

ואכן ההתלהבות לא הייתה מוקדמת או מוגזמת. בימים אלה אושר באופן רשמי כי התגלית באדמה היא אכן תליון מזהב אמיתי מהמאה ה-16, שייתכן והיה שייך למשפחת המלוכה. כעת מחכים ג'יימס, אביו ושאר קרוביו להערכה המדויקת של התכשיט, אשר פריט דומה לו נמכר בעבור כ-15 מיליון שקלים. "הבן שלי הוא פשוט בר המזל הכי גדול בעולם", סיכם האב בחיוך.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק