אירן: שני גרמנים נאשמים בריגול

פרשת האירנית שנידונה למוות בסקילה ממשיכה לעורר הדים: שני אזרחים גרמנים נעצרו באירן והם מוחזקים בבידוד בבית הכלא בתבריז שבצפון מערב אירן, לאחר שניסו לראיין את בני משפחתה של האישה. כעת נאשמים השניים בריגול והפצת תעמולה אנטי-אירנית

עצורים באשמת ריגול, אילוסטרציה (חדשות 2)

שני אזרחים גרמנים נעצרו באירן בחשד ל"ריגול נגד הרפובליקה האיסלאמית", כך דיווחה הבוקר סוכנות הידיעות האירנית "פארס". השניים נעצרו כשניסו לראיין את בנה של אישה שנידונה למוות בסקילה לאחר שהואשמה בניאוף - עבירה שנחשבת חמורה מאוד במדינה.

"האשמות הריגול נגד שני האזרחים הגרמנים שהגיעו לאירן כדי להפיץ תעמולה ולרגל נרשמו", אמר האיש שעומד בראש חבל אזרבייג'אן האירני - מאלקאג'באר שאריפי. השניים נלקחו לתחנת המשטרה האירנית מיד אחרי שהופיעו בטלוויזיה המקומית - שם טענו שהובלו בכפייה על ידי פעיל זכויות אדם גרמני שארגן את הפגישה עם בני משפחתה של הנדונה למוות סאקינה מוחמאדי אשטיאני - הודעה שככל הנראה ניתנה תחת איומים.

מעצרם של השניים - מבוכה לגרמניה

עם מעצרם הם הועברו לבית המעצר בתבריז שבצפון מערב אירן, שם הם מוחזקים בבידוד. בשלב זה אירן מסרבת למסור פרטים על השניים, מלבד העובדה שמדובר בצלם וכתב גרמנים.

במשרד החוץ הגרמני טוענים הבוקר שעושים כל מה שניתן כדי לשחרר את השניים, אך לא מתעלמים מהעובדה שנכנסו למדינה מבלי שקיבלו את האישורים המתאימים לכך.

עדיין לא ברור מה יעלה בגורלם של שני האזרחים הגרמנים לאירן ונפגשו עם משפחת האישה שגזר הדין נגדה העלה את חמתם של ארגוני זכויות אזרח ונשים בכל העולם. בחודש יולי האחרון דחה בית המשפט האירני דחה את ביצוע גזר הדין שקבע כי האישה בת ה-43 תיסקל באבנים. עם זאת, לאחרונה פורסם באירן שההוצאה האלימה להורג תתקיים כמתוכנן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק