בקרוב: מדלן מקאן - הספר

מדלן מקאן אמורה להיות היום כמעט בת 7. בחודש מאי הקרוב יחלפו 4 שנים מהיעלמה באתר הנופש בפורטוגל - ואז יפורסם ספר חדש שכתבו הוריה על הפרשה, במטרה לגייס כספים לחיפושים וגם, אולי, לקבל מידע חדש אודותיה. "מישהו מחזיק את המפתח לפיצוח התעלומה הזו", אמר האב גרי

אחרי שכמעט הופסקו החיפושים אחר הילדה הבריטית הנעדרת מדלן מקאן, מצאו הוריה עוד דרך לממן את הקמפיין: ספר חדש שייקרא בפשטות "מדלן". הספר צפוי לראות אור בחודש מאי - בשנה הרביעית להיחטפה.

כל ההכנסות מהספר כאמור ייתרמו לקרן "למצוא את מדלן", שמממנת את החיפושים. מדי הקטנה הייתה בת 3 בלבד כשנעלמה במהלך חופשה עם הוריה בפורטוגל ב-2007. ההורים נחשדו בתחילה במעשה, אך תיק החקירה נגדם נסגר.

סוכן הסופרים הבריטי כריסטופר ליטל מייצג את הוריה של מדלן, קייט וגרי מקאן. מי שהכירה להם אותו היא לא אחרת מהסופרת שכתבה את סדרת ספרי "הארי פוטר", ג'יי קיי רולינג. רולינג תמכה רבות בזוג מקאן ואף תרמה אלפי ליש"ט לטובת הקרן.

"נואשים להמשיך את החיפושים"

המקאנים ביקשו את עזרתה של רולינג לאחר שהבינו הכספים בקרן, שכרגע עומדים על 300,000 ליש"ט, ייגמרו עד האביב הבא. מקור המקורב לזוג אמר לעיתון "הסאן" הבריטי כי "כתיבת הספר זה הליך כואב מאוד עבורם. הם חושפים את כל הזיכרונות האיומים וזה באמת הספר שהם מעולם לא רצו לכתוב".

"אבל הם נואשים להמשיך את החיפושים ורואים את הכתיבה כאחת הדרכים הטובות לגיוס כספים", הוסיף המקורב. קייט, 42, אמרה אתמול כי "ישנן מספר סיבות שונות בגללן החלטתי עם בעלי גרי לכתוב ולפרסם את הספר. ההחלטה לא הייתה קלה. נאלצנו לבחון דברים רבים בצורה יסודית ומעמיקה, שלא לדבר על השפעת הספר על חייהם של שלושה ילדים".

בעלה גרי, 42, הוסיף: "אנו מקווים שהספר יוכל לסייע לחקירה בדרכים נוספות. התקווה שלנו היא שזה יביא את אלה שיש להם מידע רלוונטי לחלוק אותו איתנו ועם צוות החקירה שלנו. מישהו מחזיק את המפתח לפיצוח התעלומה הזו".

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק