הילדה שהופכת ממלאכית לשדה בשניות

אף אחד לא מבין את גרייס, גם לא היא עצמה: הילדה בת ה-7 מבריטניה סובלת מהפרעה נדירה שגורמת לה להפוך בשניות מילדה חייכנית ומתוקה לשד אלים ומסוכן לסביבה. היא תולשת שיערות, ציפורניים ומכה את כל מי שבסביבתה. ברגע שההתקף נגמר, היא כלל לא יודעת איך הגיעה למצב ופורצת בבכי

גרייס פישוויק (חדשות 2)

ד"ר ג'קיל ומיסטר הייד, והכל בילדה קטנה אחת: במבט ראשון נראית גרייס פישוויק מבריטניה כמו מלאכית, אבל הפרעה גנטית נדירה גורמת לה להפוך ברגע לילדה אלימה ומסוכנת. אחיה הגדולים, שכבר מלאים בפצעים וחתכים, עושים כל שביכולתם כדי לשמור עליה מעצמה.

ההתפרצויות נובעות ממחלה גנטית בשם "תסמונת סמית", שפוגעת באחד מכל רבע מיליון ילדים. התפרצויות הזעם כל כך קשות, עד שהוריה בנו עבורה חדר מרופד כדי שלא תפגע בעצמה. אך הקושי האמיתי הוא שגרייס אינה מודעת למצבה, ושנייה לפני שהכל מתפוצץ היא עדיין מתנהגת כמו ילדה קטנה ומתוקה.

"הדרך היחידה שאני יכולה לתאר את גרייס היא ג'קיל והייד. רגע אחד היא משחקת עם הצעצועים ושנייה אחרי היא תוקפת אותנו בלי לדעת למה", אומרת אמה ליסה. "ברגעים הטובים היא ילדה רגילה שאוהבת לשיר, לרקוד ואת הצבע ורוד", מוסיפה האם.

"החלק הקשה ביותר הוא חוסר ההבנה שלה בנוגע למצבה וחוסר ההבנה של אנשים אחרים. הם ממליצים לי להכות אותה, או בטוחים שאני אמא רעה", מסבירה ליסה. "כשאותם אנשים רואים אותה בחוג הריקוד שעה אחרי הם לא מאמינם שמדובר באותה ילדה", מוסיפה האם בצער.

כיום עדיין מדובר במחלה חשוכת מרפא, שילדים ספורים מרחבי העולם סובלים ממנה. "אני רק רוצה שאנשים יבינו את מצבה", מתחננת ליסה.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק