האו"ם מזהיר: המגפה בהאיטי - החמורה ב-100 השנים האחרונות

796 בני אדם מתו עד כה במגיפת הכולרה בהאיטי ונראה שסופה של המגפה אינו נראה באופק. שר הבריאות במדינה מזהיר מפני הידרדרות במצב וטוען: כ-12 אלף בני אדם נדבקו במחלה שהתפשטה בהאיטי מאז רעידת האדמה הקשה בינואר האחרון

אחד הילדים שנדבקו בכולרה בהאיטי (ap)

מניין ההרוגים בהאיטי כתוצאה ממגפת הכולרה שפקדה את המדינה ממשיך לזנק מידי יום: 796 בני אדם מתו עד כה מהמחלה הקשה שהתפשטה בהאיטי מאז רעידת האדמה הקשה בתחילת השנה.

באו"ם כבר מזהירים מפני מימדי המגפה שמתפשטת במדינה, וטוענים כי מדובר ב"התפרצות החמורה ביותר של המחלה ב-100 השנים האחרונות". בניסיון לעצור את התפשטות המחלה, נאספו עד כה תרומות בסך 164 מיליון דולר.

שר הבריאות המקומי הודיע היום כי לצד מספר המתים הגבוה, ישנם עוד 12,303 בני אדם שנדבקו במחלה בעקבות רמת הזיהום הגבוהה. לדברי גורמים בשירותי הבריאות, ההתפשטות צפויה להימשך בחודש הקרוב והיא מסכנת את חייהם של 10 מיליון בני אדם.

מאז רעידת האדמה - האיטי מתקשה להתאושש

בינואר האחרון פקדה את המדינה רעידת אדמה עזה שגבתה את חייהם של יותרמ-300 אלף איש. לצד הניסיון לשקם את השירותים במדינה, הרשויות מתמודדות עם נזקי סופת ההוריקן "תומס" שפקדה את המדינה בשבוע שעבר והותירה אחריה הרס רב.

רעידת האדמה בתחילת השנה הותירה כמעט מיליון וחצי בני אדם ללא קורת גג. הניצולים פשטו על כל חלקת אדמה ברחבי הבירה ומחוצה לה וזה תשעה חודשים שהם חיים בצפיפות רבה ובתנאים סאניטריים ירודים.

הכולרה היא מחלה מידבקת המופצת על ידי חיידק בשם ויבריו כולרה שפוגע במערכת העיכול וגורם לאיבוד מהיר של עד עשרה ליטר נוזלים ביום. חלק מהתסמינים הם התכווצויות שרירים, שלשולים והקאות שנגרמים מזיהום של המעי ועלולים לגרום להתייבשות ואף למוות.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק