רוסיה: סוכן שלנו היה סוכן כפול - בארה"ב

העיתון הרוסי "קומנסטאנט" מדווח היום כי המודיעין הרוסי חשף במוסקבה בכיר בשירותי המודיעין המקומיים שפעל כסוכן כפול בארצות הברית. אותו בכיר הוא הביא לחשיפת רשת הריגול הרוסית בארה"ב בחודש יוני

סוכן כפול יצא ממוסקבה? (רויטרס)

האם סוכן כפול פעל ברוסיה ובארצות הברית? על פי דיווח המתפרסם היום בעיתון הרוסי "קומרסאנט" - מסתבר שכן. על פי הדיווח, לא פחות מאשר ראש מחלקת המבצעים במודיעין הרוסי בגד במדינה לפחות עשר פעמים, ובמסגרת הפעלתו אסף מודיעין גם עבור ארצות הברית. בכך, על פי הדיווח, גרם לנזק בלתי הפיך לשירותי המודיעין הרוסיים.

מדובר בקולונל שחרבאקוב - המואשם כעת בריגול לא חוקי לטובתה של וושינגטון. ביוני האחרון, ימים ספורים לפני שהמודיעין האמריקני ביצע את מבצע המעצרים נגד חוליית המרגלים הרוסיים שפעלו על אדמת ארצות הברית, הצליח הקולונל הרוסי להימלט מרוסיה וככל הנראה נמצא היום בארצות הברית.

חוליית החיסול כבר בדרך

בקרמלין לא מבזבזים זמן, וכבר מבטיחים בנקמה בסוכן הכפול. גורם רשמי בלשכת הנשיאות שלא הזדהה בשמו, הזהיר היום את שחרבאבקוב: "אנחנו יודעים מי הוא ואיפה הוא", הוא צוטט בעיתון. "אל תטעו. כבר עכשיו יש חולייה בדרך אליו".

גם דובר שירותי המודיעין הרוסיים התייחס היום, בצורה מסויימת, לפרשה המסעירה. "אין לנו שום תגובה על הפרסום בעיתון", אמר. "גם לא תהיה לנו כזאת".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק