תמונות ראשונות: ההשתלטות על המרמרה - גרסת הסרט הטורקי

חצי שנה לאחר מבצע ההשתלטות על המרמרה, שהגדיר מחדש את יחסי ישראל-טורקיה, מתפרסמות תמונות ראשונות מהסרט שמשחזר את הפעולה. מרגע ההפלגה לכיוון חופי עזה ועד השתלטות שהסתיימה במותם של 9 נוסעים. צפו

"משט החופש" - עכשיו הסרט: תחנות הטלוויזיה ובתי קולנוע ברחבי טורקיה כבר החלו בשידור קדימונים לסרט אנטי-ישראלי, שעלילתו עוסקת במסע נקמה במחאה על פעולת השתלטותם של חיילי צה"ל על ספינת המרמרה בסוף חודש מאי האחרון. שמו של הסרט: "עמק הזאבים - פלסטין".

הסרט, שיעלה לאקרנים ב-28 לינואר, הופק על ידי אותה חברת הפקה שצילמה את הסדרות האנטי-ישראליות בהן נראים חיילי צה"ל טובחים ללא רחם בילדים פלסטינים. הפקתו של הסרט מוערכת בסכום של כ-10 מיליוני דולרים - הסרט היקר שנעשה אי פעם בטורקיה.

הנקמה הטורקית על "הרצח הנפשע"

בסרט תוצג הגרסה הטורקית להשתלטות של חיילי צה"ל על הספינה שלא חוסכת בעמדה אישית של היוצרים. הנוסעים על הספינה מוצגים כ"פעילי השלום", ככאלה שנמלטים מידיהם של "הרוצחים" - חיילי צה"ל. לאחר מכן מגיע גיבור הסרט, הסוכן הטורקי פולאט אלמדר, למסע נקמה בו הוא מחסל את הקצין הישראלי שפיקד על ההשתלטות. שמו המפוברק של הקצין - משה בן-אליעזר.

מדובר בסרט השלישי בסדרת סרטי "עמק הזאבים", הזוכה לפופולריות רבה בטורקיה. הסרטים הקודמים עסקו בנקמות טורקיות במורדים הכורדים ובחיילים האמריקנים בעירק. במאי הסרט זובייר ססמאז טען כי מטרתו של הסרט היא לעסוק בסוגיות שאנשים לא רוצים לשמוע עליהן. "אחרי ג'יימס בונד - עכשיו יש גם גיבור על מהמזרח התיכון", סיכם.

רוצים לקבל עדכוני חדשות נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק